23 lauku skolās bērniem bez maksas pārbaudīs redzi
Foto: PantherMedia/Scanpix

Aprīļa pirmajā pusē 23 lauku skolās Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novados bērniem bez maksas pārbaudīs redzi. Nepieciešamības gadījumā skolēni iegūs recepti-dāvanu karti bezmaksas briļļu saņemšanai. Akcija notiks Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības programmas "Dakter, es labi redzu!" īstenošanas gaitā.

Programmas "Dakter, es labi redzu!" mērķis ir laikus konstatēt redzes pasliktināšanos skolēniem Latvijas lauku skolās. Tās gaitā sertificēts oftalmologs ierodas pieteiktajā skolā ar visu nepieciešamo mobilo aparatūru. Pēc bezmaksas redzes pārbaudes bērni saņem dāvanu karti 45 eiro vērtībā briļļu iegādei, portālu Cālis.lv informēja fondā.

Kopš 2013. gada programmas laikā redze pārbaudīta jau 304 lauku skolās 10 522 skolēniem, no kuriem 2 266 saņēma receptes-dāvanu kartes briļļu iegādei. Šobrīd redzes pārbaude veikta jau 66 novados. Programmas uzdevums ir aptvert mazās lauku skolas visos Latvijas novados.

Oftalmologs Dr. Aleksandrs Ceunovs pauž gandarījumu par iespēju palīdzēt trūcīgu ģimeņu bērniem no attālākiem Latvijas reģioniem. Vienlaikus viņš atzīst, ka situācija ir sliktāka apvidos, kuros ir maz iespēju regulāri pārbaudīt redzi, kā arī ierobežoti ģimeņu materiālie apstākļi.

Laikus nepamanītas redzes izmaiņas apgrūtina mācību satura uztveri, socializēšanos un nākotnes iespējas darba tirgū. Redzes izmaiņas palīdz koriģēt briļļu pastāvīga lietošana. Diemžēl nereti sāk rasties tuvredzības problēmas, ja tās netiek savlaicīgi risinātas. Bieži tas notiek tādēļ, ka acu ārsts nav pieejams bērnu dzīvesvietas tuvumā, kā arī ģimenēm trūkst līdzekļu piemērotu briļļu vai lēcu iegādei, norāda ārsts.

Acu ārsta vizītes Latvijas lauku skolās turpināsies arī aprīļa otrajā pusē – Krāslavas un Dagdas novados. Redzes pārbaudes un briļļu iegādi pilnībā finansē Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Tags

Borisa un Ināras Teterevu fonds Labdarība Acu veselība

Comment Form