Atstumtības riska mazināšanai izstrādās atbalsta rīku sporta pasākumu rīkošanai bērniem ar funkcionāliem traucējumiem
Foto: Kaspars Krafts/F64

Labdarības organizācija "Palīdzēsim.lv" sadarbībā ar partnervalstīm īsteno "Erasmus+" sporta projektu, kura mērķis ir pilnveidot sporta aktivitātes, lai tajās spētu iekļauties jebkurš. Un šajā projektā paredzēts arī izstrādāt atbalsta rīku pedagogiem, organizējot iekļaujošas sportiskās aktivitātes bērniem un jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem atstumtības riska mazināšanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ikdienā labdarības organizācija " Palīdzēsim.lv " sniedz atbalstu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu vecākiem, kā arī sociālā riska grupu jauniešiem. Lai paplašinātu iespējas integrēt un iedvesmot "Palīdzēsim.lv" redzeslokā esošos jauniešus un bērnus, organizācija jau vairākus gadus sadarbojas ar Francijas Coëvrons pašvaldību, iesaistoties dažādos "Erasmus+" projektos – gan ar jauniešiem apmaiņas projektu īstenošanas gaitā viesojoties Francijā, gan projektā "Erasmus+ Sport". Tās apakšprojekts ir "JOH" (Jeux Olympiques Handirect), kurā arī paredzēts izstrādāt iepriekš minēto atbalsta rīku pedagogiem. Kā uzsver organizācijas projektu vadītāja Laura Šteina, "JOH" mērķis ir palielināt izpratni par sporta lomu sociālās iekļaušanas un vienlīdzīgu iespēju veicināšanai.

Projekta ideja radusies, gatavojoties 2024. gada olimpiskajām un paralimpiskajām spēlēm, kas norisināsies Francijā, Parīzē. "Īstenojot projektu, vēlamies dot iespēju maksimāli lielākam skaitam bērnu un jauniešu piedalīties sporta pasākumos, kas tiks organizēti skolās, dienas centros, sporta klubos u.c. jauniešu centros, gatavojoties olimpiskajām un paralimpiskajām spēlēm. Lai atvieglotu pedagogu darbu, projekta laikā tiks izstrādāts materiāls ar iekļaujošām aktivitātēm personām ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī veiktas pedagogu un citu interesentu apmācības," stāsta Šteina.

Pagājušā gada novembrī Somijā, tiekoties "Marttinen" jauniešu centrā ar projekta partneriem no Somijas, Francijas un Spānijas, tika demonstrētas dažādas iekļaujošas sporta aktivitātes. Lai kopīgi turpinātu darbu pie sporta spēļu pilnveidošanas, lai tās būtu pieejamas ikvienam, šā gada martā tikšanās notika Latvijā. Tās tika pielāgotas, lai iesaistītu ikvienu – ar vai bez funkcionāliem traucējumiem. Sporta aktivitātes tika testētas reālā vidē, iesaistot Rīgas 5. pamatskolas-attīstības skolas audzēkņus.

Kā rāda pieredze, šādi partnerības projekti pilnveido organizāciju ikdienas profesionālo pieredzi un sniedz iespēju apgūt jaunas metodes darba uzlabošanai un dažādošanai.

Rudenī plānota jau nākamā partneru tikšanās Francijā, lai plašākai publikai demonstrētu izstrādātās sporta aktivitātes un uzklausītu sabiedrības vērtējumu.

Projekts "JOH " tiek īstenota ar "Erasmus+Sport" finansiālu atbalstu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Erasmus+ bērni ar īpašām vajadzībām Bērni Fiziskās aktivitātes Labdarība Palidzesim.lv
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form