Bērna audzināšana bez sodiem un konfliktu risināšana – bezmaksas lekcijās izglītos vecākus
Foto: Shutterstock

Aprīļa pirmajā darba nedēļā Rīgas domes Labklājības departaments aicina vecākus bez maksas apmeklēt trīs tiešsaistes nodarbības par bērnu audzināšanas jautājumiem. Tās paredzētas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu vecākiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tuvākās lekcijas notiks:

  • 5. aprīlī pulksten 16 – "Kāpēc bērns melo?";
  • 5. aprīlī pulksten 18 – "Kā stresu piedzīvo bērns un kā izprast bērna vajadzības?";
  • 9. aprīlī pulksten 11 – "Kā vadīt sarunu ar bērnu par intīmiem jautājumiem?".

Lekcijas lasīs sertificēta skolas un izglītības psiholoģe, sertificēta klīniskā un veselības psiholoģe Elīna Seleviča un sertificēta klīniskā un veselības psiholoģe Iveta Krūmiņa.

Nodarbībā "Kā stresu piedzīvo bērns un kā izprast bērna vajadzības, veidojot atbalstošu vidi? Ieteikumi bērna audzināšanai bez sodiem" tiek aplūkotas sekojošas tēmas – ievaddaļā lektore iepazīstinās ar piesaistes teoriju, kas izskaidro trauksmes rašanos un regulāciju agrīnā bērnībā un pirmsskolas vecumā. Tālāk lekcijā tiks skaidroti stresa un trauksmes jēdzieni, aplūkotas pazīmes paaugstinātam stresam bērna dzīvē, kā arī sniegti ieteikumi stresa mazināšanai un atbalsta sniegšanai. Lekcijas noslēgumā paredzēts aplūkot pozitīvas audzināšanas pamatprincipus un konkrētas pozitīvas disciplinēšanas metodes, kā arī tiks sniegtas atbildes uz dalībnieku jautājumiem.

Lekcijā "Vecāka ietekme bērna audzināšanā un attīstībā dažādos bērna vecumposmos (komunikācijas veidošana tehnoloģiju laikmetā starp bērnu un vecāku, konfliktu risināšanā, izlīgumos ģimenes lokā)" tiks aplūkotas sekojošas tēmas – ievaddaļā īss ieskats piesaistes teorijā un tiks skaidrota tās nozīme un vecāka ietekme bērna agrīnajā attīstībā. Tālāk lekcijā plānots aplūkot galvenās iezīmes bērna sociālajā un emocionālajā attīstībā pirmsskolas vecumposmā un vecāku lomu tajā. Lekcijas noslēgumā tiks aplūkoti veselīgas komunikācijas un konfliktu risināšanas pamatprincipi bērnu savstarpējās, kā arī bērnu-vecāku attiecībās, būs paredzēts laiks arī jautājumiem un atbildēm.

Savukārt lekcijā "Kāpēc bērns melo?" tiks aplūkoti bērnu melošanas mērķi un izpausmes dažādos vecumposmos, kā arī tiks skaidrotas atšķirības starp meliem un fantāzijām. Tāpat tiks atklāti galvenie melošanas iemesli, sniegti ieteikumi, kā vecākiem reaģēt, ja bērns pieķerts melos, un kā veicināt bērna vēlmi un spēju teikt patiesību, kā arī sniegti padomi bērna veselīga pašvērtējuma veidošanai.

Lekcijā "Kā vadīt sarunu ar bērnu par intīmiem jautājumiem?" tiks aplūkotas sekojošas tēmas – kā bērns uztver savu ķermeni, kā runāt ar bērnu par ķermeni, kā atbildēt uz bērna jautājumiem par seksu vai dzimumorgāniem, kā iemācīt bērnam sargāt sava ķermeņa robežas un vai pastāv un kādas ir atšķirības zēnu un meiteņu audzināšanā. Nodarbības beigu daļā dalībnieki varēs saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Pieteikšanās: Iveta Krūmiņa, tālruņa numurs 28275992, e-pasts: konsultanti.psihologi@gmail.com (norādot konkrēto lekcijas tēmu un datumu).

Tags

Bērna audzināšana Rīgas domes Labklājības departaments
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form