Bērniem draudzīgā lietotne 'YouTube Kids' tagad pieejama arī Latvijā
Foto: Publicitātes attēli

No 1. jūlija Latvijā ir pieejams bērniem un ģimenēm draudzīgais pakalpojums – lietotne "YouTube Kids", informē "YouTube" pārstāvji Latvijā. Šī platforma ir veidota tā, lai būtu vieglāk atrast videoklipus, kas patīk bērniem, bet vecākiem būtu pieejami vienkārši rīki, ar kuru palīdzību atlasīt kanālus un ierobežot skatīšanās laiku, lai viņu bērni varētu skatīties video saturu "YouTube Kids" ģimenei draudzīgā veidā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atrodiet bērnu iemīļotās multfilmas, skatieties izglītojošus videoklipus, klausieties skaitāmpantiņus, atbildiet uz visiem jautājumiem par matemātiku, zinātni vai dabu – to visu vienkārši un ērti nodrošina "YouTube Kids".

Kas ir nozīmīgi – ja "YouTube" var lietot bērni no 13 gadu vecuma, tad "YouTube Kids" lietotne paredzēta lietošanai bērniem no trīs līdz 12 gadu vecumam. Šajā lietotnē, atšķirībā no klasiskās video satura vietnes, nav iespējams veikt komentārus vai augšupielādēt video, video var tikai skatīties. Turklāt tās izmantošanai nav nepieciešams reģistrēties ar "Google" kontu.

Kopš pakalpojums kļuva pieejams ASV pirms pieciem gadiem, "YouTube Kids" ir kļuvusi par vienu no populārākajām bērnu lietotnēm pasaulē un tagad tā beidzot tiek piedāvāta arī Latvijā. Lietotne ir pieejama kā bezmaksas lejupielāde, un to var lietot tālrunī, planšetdatorā vai uz lielā ekrāna, izmantojot "ChromeCast", "Apple TV", spēļu konsoles vai viedo televizoru.

Lūk, piecas labākās "YouTube" bērnu funkcijas, kuras ģimenes patiešām novērtēs!

Ģimenēm draudzīgs saturs: lietotne veidota, domājot par ģimenēm. Tā ir ģimenei draudzīga vide, kurā bērni var apmierināt savu zinātkāri un iztēli, izmantojot kanālus un atskaņošanas sarakstus, kas sakārtoti četrās kategorijās: "Emisijas", "Mūzika", "Mācīties" un "Atklāt".

Pārbaudītu sadarbības partneru kolekcijas: bērni var baudīt uzticamu kanālu kolekcijas par dažādām tēmām, sākot no mākslas un amatniecības, beidzot ar mūziku, sportu, mācīšanos un daudz ko citu. Vecāki var viegli izvēlēties, kurai no šīm kolekcijām un tēmām viņi vēlas nodrošināt saviem bērniem piekļuvi.

Lietotājam draudzīgi: lielāki attēli, krāsains dizains un skaidri redzamas ikonas ļauj mazajiem lietotni lietot ērti. Kad vecāki pirmo reizi atver lietotni, viņi uzzina, kā "YouTube Kids" filtrē informāciju un iesaka saturu.

Vecāku apstiprināts saturs: lietotnē ir iekļautas dažādas funkcijas, kas var palīdzēt vecākiem kontrolēt bērnu pieredzi, izmantojot režīmu "apstiprināts saturs". Tas vecākiem ļauj īpaši atlasīt atsevišķus videoklipus un kanālus, kurus lietotnē padarīt pieejamus savam bērnam. To var viegli kontrolēt, ja vecāki vēlas izlemt, kādu saturu lietotnē var skatīties viņu bērni, vai arī dažus videoklipus vai kanālus, kurus viņi vēlas izslēgt. Vecāki var izvēlēties, vai iespējot meklēšanas režīmu.

Ekrāna laiks: izmantojot iebūvēto laika atskaiti, vecāki var viegli ierobežot savu bērnu skatīšanās laiku – piemēram, ierobežojot sesiju līdz 30 minūtēm. Pieteikums paziņos bērnam, kad viņa sesija būs beigusies.

Gadījumā, ja vecāki atrod videoklipu, kas šķiet nepiemērots bērniem, viņi var viegli par to ziņot un palīdzēt pastāvīgi uzlabot platformu.

"Mums ir prieks par "YouTube Kids" ienākšanu Latvijā. Lietotne "YouTube Kids" ir veidota, fokusējoties uz bērnu interesēm un vecāku atbildību, ļaujot bērniem piekļūt lieliskiem video par tēmām, kuras viņi vēlas izpētīt. Tas ir drošāks, patstāvīgs straumēšanas video pakalpojums bērniem ar vecāku vadības kontroli, tā ļauj pielāgot saturu tā, ka katra ģimene to uzskata par pareizu," saka Gregs Drejs, "EMEA Kids/Family & Learning for YouTube" direktors.

Lietotni var lejupielādēt, izmantojot "Google Play" un "Apple Store".

Tags

Bērni YouTube
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form