Bērnu slimnīcas mazajiem pacientiem latviešu zīmols darinājis jaunas operāciju pidžamas
Foto: Bērnu slimnīcas fonds

Jau vairākas nedēļas Bērnu slimnīcas Ķirurģijas nodaļas pacienti uz operāciju dodas īpašās pidžamās, kas tapušas sadarbībā ar Latvijas bērnu apģērba zīmolu "Hebe" un pateicoties uzņēmuma "Mikrotīkls" ziedojumam, portālu "Cālis" informē Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa. Ķirurģijas nodaļā katru gadu operē gandrīz 9000 mazākus un lielākus pacientus, kuriem līdz šim bija pieejamas baltas, vienkrāsainas operāciju pidžamas. Rūpējoties, lai bērni slimnīcā justos labi, būtiski pievērst uzmanību un uzlabot dažādas ar ārstniecību saistītas lietas, tāpēc pirms pusotra gada Bērnu slimnīcas fonds sāka īstenot ieceri par jaunām operāciju pidžamām, kas bērniem radītu prieku.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Bērniem operācija ir liels pārdzīvojums un stress, tāpēc vēlējāmies radīt pidžamas, kas ir ne tikai funkcionālas, bet arī patīkamas un interesantas. Rezultātā ir tapušas, manuprāt, lieliskas pidžamas ar dažādu Latvijas mežos sastopamu dzīvnieku attēliem, lai iedrošinātu un mazinātu bērnos ar operāciju saistītās bailes. Sirsnīgs paldies "Hebe" komandai par atbalstu un radošo risinājumu, arī par pacietību, jo operāciju pidžamām ir daudz dažādu specifisku detaļu, kas bija jāievēro gan dizaina veidošanas, gan ražošanas procesā. Mīļš paldies mūsu draugiem uzņēmumam "Mikrotīkls" par atbalstu, lai šī iecere varētu īstenoties!" teic Bērnu fonda pārstāve.

"Mums ir svarīgi, lai bērns radītajā apģērbā jūtas ērti, jo īpaši tādā dzīves situācijā, kad nākas doties uz operāciju zāli. Mazais prieks, ko var radīt mīļa pidžama, ir mazs solis uz bērna iedrošināšanu lielam, svarīgam darbam. Izvēloties strādāt ar sertificētu organisko kokvilnu, apliecinām mūsu rūpes ne tikai par vidi, bet arī par bērnu veselību, kuru mugurās ir mūsu radītais apģērbs," uzsver bērnu apģērbu zīmola "Hebe" vadītāja Inga Blumberga.

Pidžamām ir viens dizains, tāpēc izvēlēts neitrālākais modelis, kas patiktu gan mazākiem, gan lielākiem pacientiem. Līdz šim arī pidžamu izmēri bija problēma, tāpēc šoreiz tās ir saražotas septiņos izmēros – no 90 cm līdz pat 180 cm. Dizaina un ražošanas procesā ņemti vērā arī dažādi praktiski apsvērumi, piemēram, mazgāšanas biežums un režīmi, ar mērķi radīt pidžamu, kas ne tikai ir vizuāli skaista, bet arī labi kalpo. Bērnu slimnīcas fonds atklāj, ka kopējās projekta izmaksas bijušas pavisam nedaudz virs sešiem tūkstošiem eiro.

Tags

Bērni Bērnu slimnīcas fonds
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form