Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunim 116111 izveidota jauna lietotne
Foto: Publicitātes foto

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 izveidojis jaunu lietotni, kurā vienkopus atrodami visi tālruņa piedāvātie pakalpojumi, informē inspekcijā. Ar jaunās lietotnes palīdzību bērni un pusaudži var bez maksas zvanīt Uzticības tālrunim 116111, saņemt e-konsultācijas, kā arī sazināties ar konsultantiem čatā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šī gada 29. septembrī jauniešu pulcēšanās vietā – alternatīvo un ekstrēmo sporta veidu centrā "The Spot" – notika Uzticības tālruņa 116111 mobilās lietotnes prezentācijas pasākums. To atklāja ekstrēmo sporta veidu jaunie talanti – Artūrs Bogdanovičs (skeitbords), Mareks Huhaļskis (BMX) un Reinis Garbulis (skūteris). Pasākumā piedalījās VBTAI priekšnieks Jānis Ābele un VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktora vietniece Anda Sauļūna. Aplikācijas prezentācijas vadītāji bija jaunieši – VBTAI Grūminga kampaņas vēstneši, kas piedalījušies īsfilmu veidošanā, atveidojot galvenos sižetu varoņus.

"Laikā, kad liela daļa ikdienas noris virtuālajā vidē, ir būtiski pielāgoties un meklēt veidus, kā piedāvāto palīdzību sniegt bērniem un pusaudžiem maksimāli ērtā veidā. Nereti jaunākajai paaudzei tieši rakstot ir vieglāk izteikt smagas emocijas un domas un kopīgi ar speciālistiem meklēt risinājumus grūtībām, jo par notikušo ir grūti runāt. Ievērojot, ka bērni un pusaudži arvien biežāk izmanto e-konsultācijas, lai saņemtu atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem, tika izveidots Uzticības tālruņa čats. Savukārt, lai bērniem un pusaudžiem būtu iespēja visus piedāvātos pakalpojumus atrast vienuviet un lai katrs varētu izdarīt izvēli par sev atbilstošāko saziņas veidu, tika sperts nākamais solis un izveidota mobilā lietotne "Uzticības tālrunis". No lietotnes ne tikai iespējams zvanīt uz Uzticības tālruni, uzsākt čatu vai rakstīt e-konsultācijas formā, bet arī atrast sev noderīgu informāciju. Lietotne bez maksas pieejama gan "Android" (GooglePlay), gan IOS lietotājiem (AppStore)", informē VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktora vietniece Anda Sauļūna.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunim 116111 izveidota jauna lietotne
Foto: Publicitātes foto

2020. gadā (no gada sākuma līdz 31. augustam) Uzticības tālrunis 116111 saņēmis 4414 zvanus un pa tālruni tikušas sniegtas 4223 konsultācijas. Citos kanālos (čats, e-konsultācijas) sniegtas 206 konsultācijas, kopumā sniedzot palīdzību 4538 gadījumos. 63 procentos gadījumu pēc palīdzības šajā gadā ir vērsušies paši bērni.

Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, kas ir anonīma un darbojas visu diennakti. Darbadienās no pulksten 12. 00 līdz 20.00 ar Uzticības tālruņa speciālistiem iespējams sazināties arī izmantojot tiešsaistes konsultācijas (turpmāk - čats) – čata logs meklējams VBTAI mājaslapā www.bti.gov.lv, vai arī vēršoties pēc palīdzības e-pastā – uzticibaspasts116111@bti.gov.lv.

Tags

Uzticības tālrunis 116111 Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form