BKUS pirmo reizi Latvijā veic torakoskopisku barības vada atrēzijas operāciju jaundzimušajam
Foto: Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas publicitātes foto

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ārsti, pielietojot mazinvazīvo torakoskopijas metodi, pirmo reizi Latvijā veikuši operāciju jaundzimušajam ar barības vada atrēziju, portālu "Cālis" informēja slimnīcā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Barības vada atrēzija ir iedzimta attīstības anomālija, kā rezultātā barības vads nav izveidots kā caurulīte, bet ar pārtraukumu. Latvijā ar šādu anomāliju piedzimst viens uz 3000 jaundzimušajiem. Diagnoze bērnam uzstādīta uzreiz pēc dzimšanas, un operācija veikta jau otrajā dzīves dienā.

"Lai operācija varētu noritēt veiksmīgi, izšķirošs ir komandas darbs, multidisciplināra pieeja. Salīdzinot ar torakotomiju jeb vaļējo metodi, torakoskopija sniedz labāku vizualizāciju operācijas laikā, mazāku traumu pacientam, labāko kosmētisko rezultātu (rētas 4mm garumā), kā arī samazina vēlīno deformāciju risku, piemēram, skoliozes attīstību," pastāstīja BKUS bērnu ķirurģe Ksenija Soldatenkova.

Operācija noritēja veiksmīgi un mazais pacients kopā ar mammu turpina ārstēšanos BKUS, stāvoklis ir stabils un veikto pēcoperācijas pārbaužu rezultāti ir labi.

Operācijā piedalījās BKUS bērnu ķirurgi Ksenija Soldatenkova un Paulis Laizāns, anesteziologs Ivars Veģeris ar komandu, endoskopijas speciāliste Veneranda Duļbinska ar komandu un operācijas māsas – Alla Poļnaja un Biruta Leinerte.

Tags

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Jaundzimušais (0-1 mēnesis)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form