Cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem portretu izstādē mudina aizdomāties par aizspriedumiem
Foto: Publicitātes foto

Trešdien, 19. janvārī, Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklās foto izstādi "Piedzimis Piederīgs?". Foto portretos atspoguļoti cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī publiskotas viņu atziņas, par dzīvi un vērtībām, par labo un slikto.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izstādes veidotāji – fotogrāfs Valters Poļakovs un idejas autors Pēteris Martukāns – šajā projektā aktualizē pārliecību, ka visi cilvēki ir tik atšķirīgi un tomēr – tik līdzīgi. Arī izstādē publiskotajiem cilvēkiem ir tādas pašas vērtības un vēlmes kā ikvienam.

Raugoties izstādes fotogrāfijās un stāstos, ikviens tiek aicināts padomāt par veselā, "normālā" cilvēka jēdzienu. Vai tiešām mēs esam tik atšķirīgi?

Izstāde tapusi projekta "Bērni nepiedzimst ar aizspriedumiem" īstenošanas gaitā, ko Latvijā organizē sadarbībā ar "Glada Hudik" teātra apvienību, Zviedrijas vēstniecību un Zviedrijas institūta finansiālu atbalstu.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form