Darba devēju visbiežāk minēto profesiju lokā arī šogad ir IT nozares specialitātes

Darba devēju visbiežāk minēto profesiju lokā arī šogad ir IT nozares specialitātes
Foto: Shutterstock

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un karjeras portāls "Prakse.lv" veidotajā darba devēju ieteiktāko studiju programmu un izglītības iestāžu Topā par labāko augstskolu tiek atzīta Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU), bet par ieteiktāko profesiju izvirzīta programmēšana, ziņo LDDK pārstāve Una Grenevica.

Topa rezultāti liecina, ka šogad darba devēju biežāk minēto profesiju lokā ir IKT nozares specialitātes, par topa līderi izvirzot programmētāja profesiju, kā arī dažādas uzņēmuma darbības atbalsta profesijas (mārketings, finanses, grāmatvedība). Topa veidotāji uzsver – tas, ka šīs profesijas un izglītības iestādes, kur tās apgūt, ir bieži ieteiktas, liecina, ka tieši šajās jomās ir sarežģīti atrast zinošus un kvalificētus speciālistus.

Apkopojot informāciju par darba devēju ieteiktākajām izglītības iestādēm, topa līdera godu jau septīto gadu saglabā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), kurai seko Latvijas Universitāte (LU), Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), Biznesa augstskola "Turība" (BAT) un Banku augstskola (BA).

Topā visnovērtētākā studiju programma ir LU datorzinātņu programma. Pirmajā desmitniekā ir RTU datorzinātņu un būvniecības studiju programma, trīs LU apgūstamās studiju programmas – komunikācijas, tiesību un vadības zinātņu programmas, – kā arī viena BAT studiju programma – tūrisma un viesmīlības vadība. Desmitniekā ierindojas arī divas BA studiju programmas - uzņēmējdarbības vadība un finanses, kā arī Rīgas Ekonomikas augstskolas bakalaura programma ekonomikā un uzņēmējdarbības vadībā.

Darba devēji sāk akcentēt profesionālās izglītības kvalitāti

Darba devēji šogad aktīvi izteikuši pozitīvus balsojumus par profesionālajām skolām un koledžām. Topā visnovērtētākā profesionālā skola ir Rīgas Valsts tehnikums, kā otrā ir Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, seko Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola, Ogres tehnikums un Rīgas mākslas un mediju tehnikums.

Topā visnovērtētākā koledža ir Rīgas tehniskā koledža, seko Juridiskā koledža, Rīgas celtniecības koledža, Alberta koledža un Latvijas kultūras koledža.

Darba devēju ieteiktāko skolu un studiju tops tiek veidots jau septīto gadu. Tā mērķis ir nodrošināt jauniešiem nepastarpinātu informāciju par darba tirgu, palīdzot pamatskolu, vidusskolu un profesionālo izglītības iestāžu absolventiem šovasar izdarīt pareizo tālākās izglītības izvēli, kas rezultētos veiksmīgā karjerā.

Topa veidošanā šogad piedalījies rekordliels skaits uzņēmumu (2645), kas norāda uz darba devēju ilgtermiņa stratēģiju personāla piesaistē un vēlmi iesaistīties jauniešu karjeras izvēlē, veicinot ekonomisko attīstību Latvijā.

Detalizētus darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu un profesiju topa rezultātus var aplūkot karjeras portālā "Prakse.lv" mājaslapā.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.
Iesaisties sarunā!