Disciplīnu, savaldību un komandas garu – ko bērnam var sniegt treniņi karatē, hokejā un florbolā
Foto: Shutterstock

Droši vien daudzās ģimenēs septembris ir pagājis bērna interešu izglītības meklējumu zīmē – kur pieteikt, kāpēc, kādus ieguvumus var gaidīt. Ir bērni, kuri ir mazāk sportiski un labprātāk izvēlas kaut ko mierīgāku, piemēram, zīmēšanu, darbošanos ar mālu, bet ir tādi, kuriem enerģijas ir tik daudz, ka vienīgā iespēja, kā to pozitīvi izlādēt, ir sūtīt sportot.

Turpinot rakstu sēriju par sporta veidiem, kas būtu piemērotāki bērniem, piedāvājam iepazīties ar florbola, hokeja un karatē treneru skatījumu par plusiem un mīnusiem, izvēloties bērnu sūtīt uz šo sporta veidu treniņiem. Raksta pirmajā daļā, ko atradīsi šeit, aplūkojām vieglatlētikas, basketbola, volejbola un futbola pozitīvās iezīmes. Taču drīzumā sekos vēl viens raksts par citiem sporta veidiem.

Florbols – sporta veids, kas piemērots ikvienam

Kā uzsver florbola kluba "Rīgas Lauvas" treneris Uģis Šusts, florbols mūsdienās Latvijā kļūst aizvien populārāks. Līdz ar to ar katru sezonu arvien vairāk bērnu, viņu vecāku un jauniešu interesējas tieši par florbolu. Florbols visai vienkāršs sporta veids, un to var spēlēt jebkurš. Tieši tāpēc vecāki arvien biežāk interesējas, cik jaunus dalībniekus var sūtīt uz florbola treniņiem.

"Rīgas Lauvas", piemēram, savā pulciņā uzņem gan zēnus, gan meitenes no četru gadu vecuma. "Šī ir mūsu jaunākā grupiņa, kur četrus līdz sešus gadus veci bērni attīsta fiziskās īpašības, veiklību, koordināciju, vispārējo izturību un lokanību, kā arī tiek apgūti florbola pamatelementi ar dažādu interesantu kustību, rotaļu un spēļu palīdzību. Bērni apgūst spēļu noteikumus un to jēgu. Tāpat tiek veicinātas un attīstītas dažādas sociālās prasmes, sadarbība, palīdzēšana, piemēram, mācu bērniem, ja kāds pakrīt, tad, neskatoties, vai tas attiecīgajā brīdī ir komandas biedrs vai pretinieks, jāpalīdz piecelties un jāpajautā, vai viss kārtībā. Šādi bērni mācās sadarboties un iemācās savstarpēju cieņu. Atgādinu, ka runa ir par pirmsskolas vecuma bērniem," uzsver treneris.

Disciplīnu, savaldību un komandas garu – ko bērnam var sniegt treniņi karatē, hokejā un florbolā
Foto: Shutterstock

Jaunie dalībnieki klubā tiekot uzņemti ar lielu prieku, jo tieši visjaunākajā vecumā bērniem var iedot ļoti daudz. "Mazāk šeit domāts par kādām florbola pamatelementu darbībām, tehnikas apguvi vai spēles izpratni, bet tieši par bērna fiziskās un garīgās veselības uzlabošanu un attīstīšanu," uzsver Šusts.

Taču kā vispārējās fiziskās sagatavotības treneris viņš nevarot piekrist, ka ir labi, ka vienīgā fiziskā nodarbe vecumā no četriem līdz sešiem gadiem ir tikai florbols. "Pirmkārt, tāpēc, ka šis sporta veids ir asimetrisks, tāpat kā hokejs, teniss, badmintons un citi asimetriskie sporta veidi. Protams, tikai daļa no treniņa tiek pavadīta ar nūju rokās, pārējā daļa ir fiziskās un sociālās īpašības veicinošas un attīstošas kustību rotaļas. Tieši tāpēc, lai bērni attīstītu savu ķermeni un prātu un lai nūjas turēšanas uz vienu pusi dēļ neveidotos asimetriska stāja," skaidro treneris.

Viņš atzīmē, ka bērns ir kā sūklis – jo ātrāk sāk ko apgūt un izmēģina vairāk dažādu aktivitāšu, jo vairāk tiek attīstītas bērna spējas.

"Kā piemēru varētu nosaukt dažādas fiziskās aktivitātes, kas to veicina: peldēšana – attīsta visu muskulatūru, izturību un, protams, prasmi peldēt; vingrošana – attīsta koordināciju, veiklību, lokanību, stāju un disciplīnu; dejošana, dziedāšana – attīsta muzikālo dzirdi un ritma izjūtu (sportistam ļoti svarīga un nepieciešama īpašība); vieglatlētika – kur bērnam tiek iemācītas pamata kustības, pareiza skriešana utt., un tā attīstītās fiziskās īpašības," stāsta Šusts.

"Un tikai tad bērnu vecākiem vajadzētu sākt domāt par kādu konkrētu sporta veidu, tostarp florbolu. Protams, ne visiem pietiek laika un līdzekļu, lai realizētu šo plašo un daudzveidīgo bērna fizisko, sociālo un garīgo prasmju attīstīšanas programmu. Tāpēc vecāki meklē ērtu un salīdzinoši lētu alternatīvu, kurp sūtīt savu bērnu, lai viņam netrūktu fizisko aktivitāšu. Protams, vecākiem jāskatās un jāizvērtē, cik kompetents un profesionāli strādājošs ir treneris, vai viņš nenodara vairāk sliktā nekā laba bērna fiziskajai un garīgajai veselībai. Es pats pievēršu lielu uzmanību tieši tam, lai bērns iegūtu pēc iespējas vairāk un lai tas nekaitētu viņa veselībai. Tāpēc arī ar lielu prieku uzņemu pašus mazākos florbola dalībniekus un dalībnieces, sākot no četriem gadiem," saka Šusts.

Source

Cālis.lv

Tags

Florbols Hokejs Karatē Lasāmgabali Sports
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form