Divgadīgā Leonīda vecāki lūdz sabiedrības palīdzību, lai glābtu bērna dzīvību
Foto: facebook.com/pg/LeonidsErglis

Leonīds ir tikai divus gadus vecs, bet jau kopš savas pirmās dzīves dienas mazais puika ir vairākas reizes cīnījies par izdzīvošanu. Zēnam ārsti ir konstatējuši jaukta tipa cerebrālo trieku, vidēji smagu bronhopulmonālo displāziju un stipru vājredzību. 2018. gadā Leonīdam kopā ar vecākiem, pateicoties sabiedrības un līdzcilvēku ziedojumiem, bija iespēja doties uz Taizemi un veikt cilmes šūnu transplantāciju un nervu augšanas injekcijas, taču šīs procedūras ir jāveic atkārtoti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2017. gada 14. aprīlī Ērgļu ģimenei pievienojās sen gaidītais dēliņš, kurš pasaulē nāca pirms laika – 25. nedēļā un svēra tikai 840 gramus. Zīdainis piedzimstot neizrādīja nekādas dzīvības pazīmes, tāpēc nekavējoties tika veikti reanimācijas pasākumi, un viņu aizveda uz intensīvo nodaļu. Ārsti paziņoja, ka bērniņš ir ļoti smagā stāvoklī, stāsta Leonīda mamma Kirstīne Ērgle.

Septītajā dzīves dienā zīdaini pārveda uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu. "Lielāko daļu no trīs mēnešiem, atrodoties slimnīcā, mēs dēliņu novērojām caur inkubatoru," atklāj Kristīne. Mazais ilgu laiku bija pieslēgts pie mākslīgās elpināšanas aparāta un pēcāk arī pie plaušu ventilācijas aparāta. Tāpat bērnam nepārtraukti tika dotas zāles, tajā skaitā arī krampju zāles. Ārsts paziņoja, ka Leonīdam ir ceturtās stadijas asinsizplūdums galvā, līdz ar to bija nepieciešams veikt punktēšanu, Tā mazajam tika veikta pat vairākkārt.

Leonīds ir pārcietis arī smagu vēdera operāciju. "Operācija noritēja veiksmīgi, taču periods pēc tās dēliņam bija kritisks – aparatūras nepārtraukti pīkstēja, radītāji kritās zem normas un, liekot rokas inkubatorā, mēs dēliņam teicām: "Cīnies, dēliņ, tu esi stiprs"," atklāj Leonīda mamma.

Leonīdam tika atklāta arī anēmija, līdz ar to vajadzēja vairākkārt pārliet asinis. Taču šīs darbības rezultātā mazulis ieguva dzīvībai bīstamo Citomegalovīrusu un atkal viņam bija jācīnās par savu dzīvību.

Neirologa diagnoze bija jaukta tipa cerebrālā trieka, vidēji smaga bronhopulmonālā displāzija un astigmātisms smagā formā – stipra vājredzība.

"Negulētās naktīs un katru dienu, atrodoties blakus dēliņam, mēs lūdzām Dievu – "Lūdzu dod viņam spēku un neatņem mums viņu." Atrodoties blakus, sacījām: "Tētis un mamma ļoti tevi mīl. Tu esi cīnītājs, un tu esi stiprs." Leonīds pierādīja, ka ir stiprs," atklāj Kristīne.

Tagad Leonīds kopā ar vecākiem ir mājās un ir iekļauts "Follow up" programmā. Viņam katru dienu jādzer krampju zāles un nepārtraukti jāveic inhalācijas. Sakarā ar smagi pārciesto asins izplūdumu smadzenēs, Leonīda labā roka ir kļuvusi nekustīga. Mazulis arī neveļas un netur galviņu. Tāpat pēc pēdējā acu ārsta apmeklējuma ir pasliktinājusies redze un, uztaisot magnētisko rezonansi, ir redzams, ka asins izplūdumi galvā, kuri uzsūcas lēni, veido smadzenēs rētaudus, kas bojā redzes nervu un izraisa vispārējo veselības stāvokļa pasliktināšanos.

Pēc neatlaidīgās meklēšanas un sarunām ar ārzemju klīnikām ir atrasta klīnika Taizemē, kura izvērtēja Leonīda slimības vēsturi un teica, ka var palīdzēt un dot iespēju mazajam dzīvot. Pagājušajā gadā, pateicoties sabiedrības atbalstam, Leonīdam bija iespēja doties uz Taizemi, lai veiktu cilmes šūnu transplantāciju un nervu augšanas injekcijas, kas palīdzētu apturēt slimības veiktos bojājumus. Pēc cilmes šūnu saņemšanas Leonīda veselība ir manāmi uzlabojusies:

  • Viņš spēj labāk noturēt galviņu;
  • Viņa ķermaņa labā puse praktiski nestrādāja, taču šobrīd ar maziem solīšiem redzams, ka tā sāk strādāt;
  • Viņš ir sācis ar actiņām reaģēt uz apkārt notiekošo;
  • Ir uzlabojusies viņa imūnsistēma;
  • Leonīdam ir anēmija, bet šobrīd, nododot asins analīzes, hemoglobīns bija normas līmenī, kaut līdz šim tas bija zems;
  • Viņš cenšas velties, ko līdz šim nebija spējis izdarīt;
  • Mazulis cenšas teikt pirmo vārdiņu.

Taču ar to Leonīda ārstēšanās process nav galā, mazajam zēnam kopā ar vecākiem atkal ir jādodas uz Taizemi, lai atkārtoti veiktu cilmes šūnu transplantāciju un injekcijas nervu augšanai, kas palīdzētu maksimāli uzlabot puisēna veselības stāvokli. "Ir pacienti, kuriem pietiek ar vienu reizi, bet Leonīdiņam ir ļoti daudz smagas diagnozes un tādēļ nepieciešams injekcijas veikt atkārtoti," skaidro puisēna mamma. Summa, kas ir nepieciešama, lai Leonīds varētu turpināt ārstēšanos, ir 36 tūkstoši eiro. Kā uzsver puisēna mamma, mazajam uz Taizemi ir jādodas jau šogad.

Ziedojuma kontu un sīkāku informāciju par mazo Leonīdu atradīsi šeit.

Tags

Labdarība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form