Foto: Bērni ar īpašām vajadzībām pārsteidz publiku talantu šovā 'Ko tu proti'
Foto: F64

Noslēdzies pirmais Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācijas "Sadzirdi.lv" un labdarības organizācijas "Palīdzēsim.lv" vājdzirdīgo un bērnu ar ierobežotām iespējām talantu konkurss "Ko tu proti". Pasākuma organizatori ir gandarīti par bērnu sniegumu, pozitīvi radošo noskaņu pasākuma laikā un iedvesmas pilnajiem skatiem nākotnē, atzīst organizācijas projektu vadītāja Laura Šteina.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkursa vadītājas lomu bija uzņēmusies aktrise Samira Adgezalova, turpretim žūrijas sastāvā bija dziedātājas Marija Naumova un Aija Vītoliņa, audiologopēde Daiga Lagzdiņa un konkursa idejas autore Laila Zemīte.

Daudziem no konkursantiem vājdzirdības dēļ nav viegli iemācīties runāt, kur nu vēl dziedāt vai skaitīt dzejoli, vājredzības dēļ saskatīt instrumenta taustiņus vai stīgas. Šī iemesla dēļ pasākuma apmeklētājiem un organizatoriem bija īpašs prieks par bērnu sasniegto.

Katrs dalībnieks drosmīgi kāpa uz skatuves, priecējot skatītājus un žūriju ar dziesmu, dzejoli, deju vai skaņdarbu, izbaudot iespēju parādīt savu talantu plašai publikai. Koncertu iesāka vājredzīgā un vājdzirdīgā Elīna, krietni iesildot publiku ar Eda Šīrana dziesmu "Shape of you", kam sekoja aplausu un ovāciju vētra. Konkursa turpinājumā kultūras pils "Ziemeļblāzma" kamerzāli pieskandināja Mārča, Andreja un Aleksandra, Amandas, Agates, Kaspara deklamētie dzejoļi, Haralda un Emīlijas virtuozie skaņdarbi uz klavierēm, Lauras, Odrijas un Aleksandras, Kaspara un Mihaila liriskie dziedājumi. Taču ne visi bērni muzicēja, piemēram, Beatrise demonstrēja pašas modelētos un šūtos tērpus - smalkas blūzītes un svārkus, bet Elizabetes valsi palīdzēja iegriezt Rodrigo. Kavējoties atmiņās par nesen piedzīvotajiem Dziesmu un deju svētkiem, māsu Emīliju izdancināja brālis Roberts. Koncertu noslēdza vājredzīgais Kirils, priecējot ar ģitāras priekšnesumu.

Konkursa laikā bija baudāmi ne tikai skatuviskie priekšnesumi, bet arī vairāku bērnu, kā piemēram, Stellas, Artūra, Madaras un arī citu bērnu mākslas darbi.

Pēc uzstāšanās bērni baudīja kopīgas pusdienas, devās radošā pastaigā uz kultūras pils "Ziemeļblāzma" skatu torni , bet vecāki atgriezās zālē, lai pavadītu laiku kopīgās saturīgās sarunās.

"Projekts tika finansēts A/S "Latvijas valsts meži" Sociālās palīdzības programmas īstenošanas gaitā, ko administrē fonds Ziedot.lv".

Tags

Aija Vītoliņa Kultūras pils "Ziemeļblāzma" Latvijas valsts meži Marija Naumova Palidzesim.lv Ziedot.lv
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form