Ģimenes diena 'Pieminēšana un atmiņas' – kuģniecības muzejā, Rīgas Doma krustejā un dārzā
Foto: Shutterstock

Svētdien, 4. novembrī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienas programmu "Pieminēšana un atmiņa". Pulksten 12 un 15 visi interesenti aicināti piedalīties īpašā ekskursijā "Senču pieminēšanas un apbedīšanas tradīcijas laiku lokos. Svecīšu iedegšana Rīgas Doma dārzā", kuras dalībnieki nokļūs Rīgas Doma krustejā, dārzā un muzeja ekspozīcijā, bet radošajā darbnīcā "Zīmē ieraudzīto, izjusto! Mini mīklas un uzzīmē atminējumu!" bērni kopā ar pieaugušajiem varēs darboties visas dienas garumā.

Ikvienam ir būtiska savas ģimenes, savas tautas, savas zemes vēsturiskās atmiņas kopšana un godāšana, tās ieaudzināšana bērnos, tāpēc pulksten 12 un 15 muzeja pedagoģe, vēsturniece Irēna Strēle Ģimenes dienas dalībniekiem aicinās doties uz viduslaiku Rīgas noslēpumainajām krustejas velvēm, kur sāksies ekskursija "Senču pieminēšanas un apbedīšanas tradīcijas laiku lokos. Svecīšu iedegšana Rīgas Doma dārzā".

Ekskursija sāksies ar piemiņas svecīšu iedegšanu Rīgas Doma dārzā (būtu vēlams, ja katram līdzi būtu paņemta arī sava svecīte). Ekskursijas dalībnieki gūs ieskatu, kādas Rīgā bijušas vēsturiskās reālijas un tradīcijas, kas saistītas ar cilvēku aizvadīšanu mūžības ceļos un piemiņas saglabāšanu. Tās gadsimtu gaitā ir gan mainījušās, gan daļēji saglabājušās līdz mūsu dienām. Ekskursijas dalībnieki dosies pastaigā pa muzeju, Rīgas Doma krusteju un dārzu, iepazīstot gan šīs leģendām un seniem notikumiem bagātās vietas, gan stāstus, ko tās glabā par ekskursijā ietverto tēmu, ziņo Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja pārstāve Ingrīda Lukašēviča.

Radošajā darbnīcā "Zīmē ieraudzīto, izjusto! Mini mīklas un uzzīmē atminējumu!" bērni kopā ar pieaugušajiem varēs darboties visas dienas garumā, minot mīklas un izsakot tās krāsās, kā arī zīmējot izsakot sajūtas, kas gūtas muzejā.

Ģimenes dienas ieejas maksa: pieaugušajiem – 2,50 eiro; pensionāriem un studentiem – 1,50 eiro, skolēniem 0,50 eiro , pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja.

Source

Cālis.lv

Tags

Bērni Ekskursija Ģimene Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs Vēsture
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form