Izdota jauna bilžu grāmata bērniem 'Glābējcūka'
Foto: Publicitātes attēli

Izdevniecība "Droši un Koši" laidusi klajā Ievas Auziņas un Ilzes Raudiņas bilžu grāmatu visai ģimenei "Glābējcūka", kuras pamatā ir stāsts par to, kā glābējcūka palīdz bērniem tikt gala ar kādu neatrisināmu matemātikas uzdevumu.

Stāsts ir par trim šķietami parastiem bērniem: Lielo, Mazo un Māsu. Viņiem, tāpat kā citiem bērniem, jādodas uz skolu un jātiek galā ar dažādām lielākām un mazākām ikdienas likstām. Tomēr nekas nav tā kā parasti. Bērni uz skolu brauc ar laivu, mammai un tētim nekad nav laika, un, kad parādās negantais matemātikas uzdevums, ar kuru bērni paši netiek galā, ierodas Glābējcūka, vēsta Izdevniecība "Droši un Koši" pārstāve Kristīne Morozova.

Pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērni noteikti atpazīs sevi situācijā, kurā nonākuši grāmatas galvenie varoņi. Savukārt vecākiem būs iespēja paskatīties uz sevi no malas un atcerēties, kāpēc radoša pieeja ir neiztrūkstošs atribūts bērnu audzināšanā un nogurdinošu ikdienas problēmu risināšanā.

Ja grāmatu kopā ar bērniem lasīs opītis vai omīte, viņi varbūt atsauks atmiņā savu bērnību, kad pieaugušie parasti tik bieži nejaucās bērnu pasaulē, un pastāstīs, cik daudz laika tika pavadīts brīvā dabā un kādi negaidīti izaicinājumi un radoši atrisinājumi gaidīja teju vai aiz katra stūra.

Grāmatas autore Ieva Auziņa studējusi mākslas vēsturi Latvijas Mākslas akadēmijā, 90.gadu vidū aktīvi darbojusies jauno mediju mākslas jomā, rakstījusi žurnālam "Studija", sarīkojusi vairākas nozīmīgas mediju mākslas izstādes. Autore jau vairāk nekā 10 gadus dzīvo gan Slovēnijā, gan ASV. Stāsts "Glābējcūka" ir autores debija bērnu literatūrā.

Savukārt grāmatas māksliniece gleznotāja Ilze Raudiņa 15 oriģinālgleznām, kuras izmantotas par pamatu "Glābējcūkas" ilustrācijām, smēlusies iedvesmu Slovēnijas dabā, kā arī saglabājusi dokumentālu atpazīstamību, gleznojot garāko akmens tiltu Eiropā pāri kalnu upei Sočai. Māksliniece iepriekš veidojusi ilustrācijas sērijas "Bikibuks" dzejoļu grāmatai.

Grāmatas atklāšana ar autores un mākslinieces piedalīšanos notiks 30. novembrī no pulksten 16 līdz 19 tirdzniecības centra "Galleria Riga" 6. stāvā veikalā "Peipers". Uz atklāšanu ir laipni aicinātas ģimenes ar bērniem.

Source

Cālis.lv

Tags

Bērni Jaunākās grāmatas
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form