Jauniešus un skolotājus aicina izzināt pilsonisko aktīvismu un iesaisti NVO
Foto: Shutterstock

7.-12. klašu skolēni aicināti iesaistīties izglītības programmā "Jaunais pilsonis", kuras mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par pilsoniskā aktīvisma nozīmi, mudinot jauniešus būt aktīviem pilsoņiem un informējot par iespējām iesaistīties nevalstiskajās organizācijās (NVO).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Programma noritēs četros posmos. Pirmajā posmā jauniešiem būs iespēja no NVO pārstāvjiem uzzināt vairāk par sabiedrības līdzdalības jautājumiem un iepazīties ar nevalstiskā sektora raksturīgākajām tēmām. Otrajā posmā jaunieši diskutēs par to, kā būt pilsoniski aktīviem, atklāti runāt par iespējām iesaistīties pilsoniskās aktivitātēs un uzdot jautājumus, kas ir neskaidri saistībā ar valsts attīstību un sabiedriski politisko dzīvi. Spēlē "Četri stūri" jaunieši varēs iesaistīsies diskusijās par pilsonisko aktīvismu, meklējot atbildes uz sev neskaidrajiem jautājumiem valsts attīstībā un sabiedriski politiskajā dzīvē.

#JaunaisPilsonis noslēgumā jaunieši kopā ar savu klasi, skolotāju vai kādu NVO pārstāvi īstenos pilsonisko aktivitāti. Iepriekšējā mācību gadā jaunieši īstenojuši tādas aktivitātes kā parka labiekārtošana, atkritumu vākšana un šķirošana, apģērbu ziedošana, sociālās aprūpes centra klientu sveikšana un citas.

Dalībai programmā "Jaunais Pilsonis" klasi var pieteikt gan skolu pedagogi, gan paši jaunieši. Pieteikšanās līdz 1. februārim. Pieteikuma anketa pieejama mājaslapā www.nvo.lv.

11 gadu laikā programmā izglītoti vairāk nekā 18 tūkstoši jauniešu visā Latvijā. 2021. gadā programma "Jaunais Pilsonis" tika nominēta kā Latvijas pārstāvis Kārļa Lielā Starptautiskās balvas finālā.

Programmu īsteno Latvijas Pilsoniskā alianse, un šogad to atbalsta ASV vēstniecība Latvijā.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Jaunietis NVO
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form