Ko nozīmē kvalitātes marķējumi uz bērnu apģērba
Foto: Shutterstock

Izvēloties mazulim apģērbu, vecāki vislielāko uzmanību pievērš apģērba komfortam un kvalitātei. Maigi, elastīgi un biežai lietošanai piemēroti materiāli, funkcionālas aizdares – tas viss nodrošina ērtāku ikdienu gan mazulim, gan vecākiem. Savukārt apģērbu kvalitāti un nekaitīgumu apliecina dažādi marķējumi – bet kā orientēties plašajā marķējumu klāstā un zināt, ka iegādājamies tiešām kvalitatīvus izstrādājumus savam mazulim?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Un vai varam būt droši, ka nesaskaramies ar zaļmaldināšanu? Antra Birzule, "Lidl Latvija" Korporatīvās sociālās atbildības vadītāja, iepazīstina ar populārākajiem kvalitātes marķējumiem, kas atrodami uz bērnu apģērba.

Kā "lasīt" kvalitātes marķējumus


Ideālā gadījumā, pirms preces nonāk veikalu plaktos, tās tiek rūpīgi pārbaudītas un testētas. Tā, piemēram, audumu testos tiek meklētas kaitīgas vielas, pārbaudīts, ​​vai audumā nav alergēnu un vai tas būs piemērots kontaktam ar mazuļu maigo ādu. Tikai pēc tam produkti saņem apstiprinošu marķējumu, kas apliecina, ka apģērbā ir pārdomāta katra detaļa un izpildītas kvalitatīva produkta ražošanas prasības. Augstvērtīgs un kvalitatīvs apģērbs nespiež un neberž, tas ir viegli uzvelkams, un mazulis tajā nav ne sasvīdis, ne nosalis.

OEKO-TEX ir vispāratzīts tekstila kvalitātes standarts, kas nosaka stingrus ierobežojumus kaitīgo vielu izmantošanā un garantē sertificēto izstrādājumu drošību un nekaitīgumu lietotājam. Šajā standartā noteiktās normas ir paredzētas patērētāju aizsardzībai un ievērojami pārsniedz daudzās valstīs nacionālā līmeņa noteiktās prasības, kā arī ļauj izsekot pilnu produkta izcelsmi no izejvielas līdz gala produktam. OEKO-TEX® standarti ļauj ikvienam izvēlēties kvalitatīvas preces savai ģimenei un vienlaikus pieņemt atbildīgus lēmumus pret vidi. Ar standarta prasībām vari iepazīties mājaslapā.

GOTS (Global Organic Textile Standard), kas apliecina, ka kokvilna audzēšanas un piegādes ķēde atbilst augstajiem bioloģisko tekstilizstrādājumu ražošanas kritērijiem. GOTS standarts nosaka prasības visā piegādes ķēdē gan ekoloģiskiem, gan darba apstākļiem tekstilizstrādājumu un apģērbu ražošanā, izmantojot bioloģiski ražotas izejvielas. Bioloģiskās ražošanas pamatā ir lauksaimniecības sistēma, kas uztur un papildina augsnes auglību, neizmantojot toksiskus pesticīdus vai sintētiskos mēslojumus. Turklāt tajā ir iekļauti lopkopības labturības standarti un aizliegti ģenētiski modificētie organismi. GOTS marķējums it tikai uz tādiem tekstilizstrādājumiem, kuru sastāvā vismaz 70% ir bioloģiski ražotas dabiskās šķiedras. Visu šādi marķēto produktu izcelsmi var izsekot un pārbaudīt publiskā datubāzē. Vairāk par šo marķējumu lasi te.

HOHENSTEIN kvalitātes zīmi piešķir tikai tādiem apģērbiem, kas var nodrošināt augstu komforta līmeni valkāšanas laikā un ir vizuāli pievilcīgi neatkarīgi no to izmēra. Vācijā bāzētais "Hohenstein Institute" ir starptautisks pētniecības un testēšanas uzņēmums, kas nodrošina neatkarīgu tekstilizstrādājumu un ar tekstilizstrādājumu saistīto izstrādājumu testēšanu un sertifikāciju. Tā kvalitātes pārbaudēm, testiem un ekspertīzei jau 75 gadu garumā uzticas ražotāji un patērētāji visā pasaulē. Vairāk par šo institūtu lasi viņu mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

OEKO-TEX MADE IN GREEN marķējums apliecina, ka produkts ir ražots ilgtspējīgi saskaņā ar OEKO-TEX® vadlīnijām un nesatur kaitīgas vielas. Redzot marķējumu, varat paļauties, ka produkts ir pārbaudīts un kaitīgo vielu līmenis tajā nepārsniedz atļautās normas. Marķējums garantē, ka iegādātā prece ir ražota ilgtspējīgās, videi draudzīgās un sociāli atbildīgās ražotnēs, par ko pārliecināties palīdz uz katras preces norādītais QR kods. Noskenējot kodu, var pārliecināties par piešķirto marķējumu un izsekot preces izcelsmi, tas izdarāms mājaslapā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.