Kuldīgā dabiskās dzemdībās dzimušas dvīņu māsas. Mamma arī ir dvīne
Foto: Publicitātes foto

Marts Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļai bijis darbīgs – pasaulē nāca 46 jaundzimušie, sagaidīts šī gada simtais bērniņš un piedzimušas dvīņu meitenītes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No dzimušajiem bērniņiem 25 bija meitenītes un 21 puisītis. Smagākais bērniņš pagājušajā mēnesī bijis puisītis, kurš svēra 4,615 kilogramus, bet vieglākā – meitenīte (2,52 kilogramu smaga). Garākais jaundzimušais piedzima 58 centimetrus garš, savukārt īsākais bērniņš – 45 centimetrus garš. Māmiņas vidējais vecums bija 30,18 gadi robežās no 18 līdz 42 gadiem.

10. martā vecmāte Zane Japeniņa kuldīdznieku ģimenē pasaulē palīdzēja nākt dvīņu meitenītēm – Gabrielai un Agnesei. Meitenītes piedzima ar septiņu minūšu intervālu un svēra 2,56 un 2,885 kilogramus. Abas bija 50 centimetrus garas. Dvīnīšu tētis Sandris pastāstīja: "Piedalījos dzemdībās un atbalstīju sievu. Meitenītes mūsu ģimenē ir pirmdzimtās. Arī sievai Lienei ir dvīņu māsa." Jautāts, vai būs liels izaicinājums uzreiz ar diviem bērniņiem, tētis atbildēja, ka ģimene ir stipra un ar visu labi tiks galā.

Savukārt 14. martā nodaļā piedzima šī gada simtais bērniņš – meitenīte Emīlija, kura piedzimstot svēra 3,385 kilogramus un bija 52 centimetrus gara. Māsiņu mājās – Aizputē – sagaidīja divi brālīši un vēl viena māsiņa.

Lielākā daļa māmiņu, kuras par dzemdību vietu izvēlējušās Kuldīgas slimnīcu, bijušas no Kuldīgas (12), Talsu (8), Alsungas (4), Saldus (4), Ventspils (4) Brocēnu (3) un citiem novadiem.

Populārākie vārdi, kas doti zēniem – Roberts un Jēkabs, bet meitenēm – Hanna un Keitija. Vairākiem bērniņiem doti divi vārdi: Maikls Džeimss, Reimonds Ādams, Emija Skārleta, Gabriela Keita, Keita Anna.

Kuldīgas slimnīca bērniņiem un ģimenēm vēl veselību, laimi un mīlestību!

Tags

Dvīņi Kuldīga Kuldīgas slimnīca Dzemdības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam