Kuldīgas slimnīcā ieviests bezmaksas dzemdību pakalpojums – smieklu gāze atsāpināšanai
Foto: Publicitātes foto

Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā ieviests jauns pakalpojums – no 3. jūnija dzemdību laikā māmiņas kā atsāpināšanas metodi varēs izmantot slāpekļa oksidulu jeb tā saucamo smieklu gāzi, informē Kuldīgas slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Signeta Lapiņa. Šis pakalpojums dzemdētājām būs pieejams bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas vadītāja Natālija Gailīte pastāstīja: "Pagājušā gadā šo atsāpināšanas metodi izmēģinājām testa variantā. Personāls un jaunās māmiņas ar to bija ļoti apmierinātas, tāpēc slimnīca šogad rada iespēju to iegādāties, turklāt pakalpojums būs bez maksas." Nodaļas vadītāja papildina, ka atsāpināšana dzemdībās ir ļoti svarīga, jo palīdz māmiņai koncentrēties uz dzemdību procesu un elpošanu, turklāt dzemdības norit dabīgi, un smieklu gāze nekaitē māmiņai vai mazulim.

Smieklu gāzei piemīt trauksmi un sāpju mazinoša, atslābinoša darbība. Tai ir vāja saldena garša un smarža. Ieelpojamā gāze ir slāpekļa oksidula un skābekļa maisījums. Tas ātri nokļūst asinīs un ar asinsrites palīdzību nonāk orgānos, kas saņem un nodod tālāk sāpju impulsus. Sāpju impulsi samazinās līdz ar endorfīnu izdalīšanās palielināšanos.

Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā topošajām māmiņām kā atsāpināšanas metodi piedāvā arī epidurālo anestēziju, kas ir maksas pakalpojums.

Dzemdības notiek divās atsevišķās dzemdību zālēs. Māmiņas var izmantot siltu dušu, dzemdību soliņu un bumbas. Nodaļā ir moderna intensīvās terapijas palāta jaundzimušajiem, mājīgas un gaišas divvietīgas un trīsvietīgas palātas, kā arī ģimenes palātas (maksas pakalpojums).

Grūtnieces var dzemdēt arī individuāli izvēlēta speciālista uzraudzībā – vecmātes, ārsta-ginekologa, neonatologa. Šis pakalpojums pieejams par maksu. Plašāka informācija atrodama Kuldīgas slimnīcas mājaslapā.

Tags

Kuldīgas slimnīca Smieklu gāze Dzemdības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form