Latvijas emuāristu asociācijas dibinātāja Maija Armaņeva: runāsim, par ko neviens nerunā
Foto: Privātais arhīvs

Maija Armaņeva jau trīs gadus nav bijusi atvaļinājumā – profesionālā blogere jeb emuāriste strādā bez brīvdienām, sociālajā tīklā "Instagram" viņai ir vairāk nekā 28 tūkstoši sekotāju. Telefonu viņa lādē trīs reizes dienā, bet uz jautājumu, kas viņai pašai palīdz uzlādēties, atbild: "Darbs. Es to dievinu." Šobrīd darba ir vēl vairāk, jo viņa burtiski nupat nodibinājusi Latvijas Blogeru un influenceru asociāciju, kā arī iesaistījusies TV šovā, kurā sievietēm būs iespēja piedzīvot pārvērtības.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sarunā ar "Delfi" Maija atklāj, kā nolēmusi kļūt par blogeri, kas jāņem vērā tiem, kas vēl tikai grasās attīstīties šajā virzienā, kā arī – kādēļ bija jādibina profesionālā asociācija.

Gribu būt direktore!

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ⚜Maija Armaneva 🇱🇻 (@maija_armaneva) 4 Ноя 2018 в 12:01 PST

Mūslaiku dzīvesstila gide – tā sevi sauc Maija. Bērnībā viņa pat nenojauta, ka būs emuāriste, jo tolaik tādas nodarbošanās vēl nemaz nebija. "Sapņoju par direktora amatu. Nav svarīgi, kāda, bet – direktora! Atceros, tētim bija skaists rakstāmgalds, man patika uz tā kārtot un pārkārtot mapes," smejas Maija.

Joki, ne joki, tomēr Maijas diena jau kopš skolas vecuma bija saplānota pa minūtēm – mamma no skolas meitu vadāja uz pulciņiem: vienu, otru, trešo. "Biju ļoti daudzpusīgs bērns – mācījos balles dejas, spēlēju tenisu un trenējos arī daiļslidošanā."

Neraugoties uz plašo interešu spektru, Maija ilgi nevarēja izlemt, kur studēt. Tolaik modīgās jurista un ekonomista profesijas meitenei nešķita pievilcīgas, jo bija saistītas ar ne pārāk mīļo mācību priekšmetu – matemātiku. Arī ideju par diplomāta vai tulka karjeru viņa noraidīja.

Galu galā nolēma stāties Latvijas Universitātē, lai studētu angļu filoloģiju, kā arī pēc paziņas ieteikuma – Teoloģijas fakultātē. Konkursu izturēja abās, taču interesantāks izrādījās otrais variants.

Maija angļu valodu mācījās jau kopš bērnības, bet te piesaistīja iespēja studēt sengrieķu valodu, ivritu utt. "Man tas bija kaut kas jauns, un tieši to arī vēlējos. Patiesībā es labprāt studētu japāņu valodu, bet tolaik uzņemšana bija reizi divos gados un konkrētajā brīdī nebija iestājeksāmenu."

Strādāt? Nu ko jūs!

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ⚜Maija Armaneva 🇱🇻 (@maija_armaneva) 28 Окт 2018 в 11:19 PDT

Interesanti, bet, beidzot skolu, Maija izmetusi frāzi: "Nekad mūžā es nestrādāšu." Un jau pirmajā kursā sākusi strādāt "Microsoft" birojā. Tas atradās netālu no universitātes un bija jāstrādā vien trīs reizes nedēļā pa četrām stundām. Toreiz Maija nosprieda, ka tas ir ļoti ērti, un viņa pilnīgi noteikti nestrādās pilnu darba dienu. Taču pusgadu vēlāk jau rāvās "no zvana līdz zvanam".

Lielākā dzīves skola Maijai bijusi Igora Proņina producentu centrā. "Tur es noturējos deviņus mēnešus. Jā, tieši tā – noturējos. Vienlaicīgi bija traki interesanti un grūti. Bija laiks, kad es pildīju desmit dažādus pienākumus. Un tas viss tāpēc, ka, ja man jautāja, vai es varu arī to izdarīt, es atbildēju apstiprinoši. Diennaktī gulēju trīs, četras stundas. Strādāju bez brīvdienām."

Pēdējais piliens bija klipa filmēšana, kas ilga 28 stundas bez pārtraukuma. Mājupceļā salūza auto, nācās saukt palīgā tēti. "Atbraucu mājās, pagulēju divas stundas, un bija jāatgriežas darbā. Aizbraucu, atgriezos un sapratu, ka vairāk nevaru. Pārdegu."

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Iedvesma Lasāmgabali Sievietes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form