LeNeSOns aicina bērnus iepazīties ar brīnumdara Kloda Debisī mūziku

LeNeSOns aicina bērnus iepazīties ar brīnumdara Kloda Debisī mūziku
Foto: Mārcis Gaujenietis

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) ar bērnu simfonisko draugu LeNeSOnu aicina 17. februārī mazos klausītājus uz tikšanos, kas koncertizrādē "Lenesons un Debisī "Bērnu stūrītis"" ļaus iepazīties ar franču brīnumdara Kloda Debisī mūziku. Apmeklētājus gaida interesanti stāsti par mūziku un orķestri.

Klods Debisī ir viens no 20. gadsimta dižākajiem vīriem, un viņa mūzika ir smalki tēlaina kā impresionisma gleznas. Šajā koncertā LNSO mākslinieki saspēlēsies ar Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēkņiem – uz vienas skatuves satiksies pieredzējuši mūziķi un topoši mūziķi jeb meistari un mācekļi.

Skaņdarbā "Bērnu stūrītis" LeNeSOns un orķestris uzburs serenādi un lelles deju, skanēs šūpuļdziesma zilonītim, un kopīgi ar mazo ganiņu varēs doties dejās sniegā, līdz ieskanēsies dzidrā "Mēnesgaisma".

Pa klusākām un skaļākām sniega takām orķestri vedīs diriģents Andris Vecumnieks. Muzikālo pasaku stāstīs aktieri Aleksejs Geiko un Valdis Vanags. Izrādes dramaturgs un režisors – Andris Kalnozols, kas pagājušajā vasarā veidojis "Traktoperu" Valmieras vasaras teātra festivālā un "Koku operu" festivālā "Sansusī", kā arī iestudējis izrādes Dirty Deal Teatro un "Ģertrūdes ielas teātrī".

Koncertizrādes ar LeNeSOnu sniedz iespēju bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem iepazīt simfonisko mūziku un baudīt teatrālu priekšnesumu. Koncertu starpbrīžos bērniem dota iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, kurās var gan mākslinieciski izpausties, gan iepazīt tuvplānā mūzikas instrumentus. Šajā reizē bērni varēs iepazīt klarneti.

LeNeSOns jau sesto sezonas ir LNSO bērnu koncertu talismans, viņš ir zinātkārs puisēns, kuram patīk darīt blēņas, bet kuru ļoti interesē mūzika un kurš sapņo kļūt par diriģentu. Viņš piedalās koncertos, lai caur nopietniem un smieklīgiem stāstiem kopīgi ar bērniem izzinātu orķestra noslēpumus. Šādā veidā bērniem tiek pastāstīts par mūzikas un orķestra pamatvērtībām, turklāt mazie klausītāji tiek mācīti un izglītoti, kā uzvesties klasiskās mūzikas koncertos.

Koncerts notiks 17. februārī Lielajā ģildē pulksten 11 krievu valodā un pulksten 14 latviešu valodā. Biļetes uz koncertu nopērkamas bilesuparadize.lv. Bērniem līdz piecu gadu vecumam, kas neaizņem atsevišķu sēdvietu, jāiegādājas īpaša biļete par 1,50 eiro.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!