Muzejs aicina bērnus uz papīra mozaīku veidošanas radošo darbnīcu
Foto: Shutterstock

Svētdien, 28. oktobrī, pulksten 14 muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" aicina bērnus uz radošo darbnīcu "Krāsainā pasaule". Tās laikā bērni iepazīs papīra mozaīku veidošanas pamatprincipus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Muzeja jaunākie apmeklētāji aicināti iepazīt krāšņo vitrāžu un mozaīku pasauli. Darbnīcas sākumā iedvesma tiks gūta no ungāru vitrāžu un mozaīku meistara Mikšas Rota atstātā mantojuma, kas skatāms izstādē "Krāsainā saules gaisma. Mikšas Rota (Ungārija) vitrāžas un mozaīkas". Turpinājumā iedvesmu būs iespējams smelties muzeja vēsturiskās ekspozīcijas ēdamistabā, kuru rotā krāšņa vitrāža ar dažādiem floras un faunas elementiem – īrisiem, ūdenslilijām, kastaņkoku, vilkuvālēm, vardītēm un citiem tēliem. Attiecīgos dabas elementus interesenti varēs mācīties izgatavot papīra mozaīkas tehnikā. Mazākie radošās darbnīcas dalībnieki papīra mozaīkas tehnikā varēs veidot zaļu vardīti, par gaidāmo pasākumu stāsta muzeja pārstāve Agnese Tambaka.

Iepazinušies ar vitrāžu un mozaīku radīšanas pamatprincipiem, apmeklētāji varēs salikt muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs" ēdamistabas vitrāžas un ungāru mākslinieka Mikšas Rota mozaīku puzles, kas gatavotas speciāli izstādei. Bērni kopā ar vecākiem varēs radoši un aktīvi pavadīt laiku – spēlēt ornamentu spēli, uzcelt savu jūgendstila namu muzeja virtuālajā ekspozīcijā un greznās cepurēs fotografēties jūgendstila fotosalonā.

Oktobris muzejā nu jau tradicionāli ir aizsācies ar izstādi no Ungārijas. Ungārijas dienu laikā ir apskatāma izstāde "Krāsainā saules gaisma. Mikšas Rota (Ungārija) vitrāžas un mozaīkas", kurā eksponētas krāšņāko vitrāžu un mozaīku skices un fotogrāfijas ne tikai no bijušās Austroungārijas, bet arī no citām pasaules vietām. Muzeja jaunākie apmeklētāji, apskatījuši izstādi, varēs izkrāsot sev tīkamās krāsās muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs" ēdamistabas loga vitrāžas fragmentu un Mikšas Rota vitrāžu, kā arī skiču krāsojamās lapas.

Uz pasākumu aicināti bērni vecumā no septiņiem līdz 13 gadiem. Ieejas maksa apmeklētājam – trīs eiro. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc interesenti aicināti pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni +37167181465 vai rakstot uz e-pastu: jugendstils@riga.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Radošas nodarbes Rīgas Jūgendstila centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form