Nacionālajā bibliotēkā pilnveido Bērnu literatūras centru
Foto: LETA

Maija izskaņā tika uzsākta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centra lasītavas attīstība un pilnveide, informē LNB pārstāvis Augusts Zilberts.

Nepārtraukti un strauji mainās mūsdienu bērnu un jauniešu vajadzības un intereses, tāpēc radīta iniciatīva funkcionāli un vizuāli pilnveidot LNB Bērnu literatūras centra telpas. Projekta īstenotāji apņēmušies šo vietu turpināt veidot un bērniem piedāvāt kā pievilcīgu un atvērtu vidi, kas sniedz unikālu lasīšanas pieredzi un piedāvā iespēju attīstīties.

Iedvesmojoties no ārvalstu labākajiem piemēriem, ņemot vērā bērnu intereses un saglabājot esošos interjera risinājumus, lasītava tiks veidota par vizuāli mūsdienīgu, aicinošu, viegli transformējamu telpu ar zonējumu dažāda vecuma bērniem un daudzveidīgai pasākumu programmai.

LNB ziņo, ka lasītavas pilnveides laikā tās telpas nebūs pieejamas, bet bērnu grāmatas būs iespējams pasūtīt no bibliotēkas krātuves. Neliels grāmatu krājums būs pieejams arī Uzziņu un informācijas centra Jāņa Pāvila II lasītavā M stāvā. Lasīšanai un laika pavadīšanai kopā ar bērniem bibliotēka aicina izmantot arī Telpu "-15+", kas atrodas M stāvā un atpūtas dīvānus.

Plānots, ka Bērnu literatūras centra telpas apmeklētājiem atkal tiks atvērtas vasaras vidū, bet lasītavas atklāšanas svētki notiks 31. augustā.

LNB Bērnu literatūras centra lasītava ir pirmsskolas vecuma bērniem un skolēniem paredzēts stāvs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kas piedāvā bērnu un jauniešu literatūru, izglītojošas nodarbības un pasākumus, kvalitatīva brīvā laika pavadīšanas iespējas, kā arī īsteno lasīšanas veicināšanas programmas visā Latvijā un latviešu diasporas centros pasaulē. Lasītava kļuvusi par iecienītu bērnu un viņu vecāku apmeklējuma vietu.

Projektu īsteno LNB Atbalsta biedrība un LNB sadarbībā ar Latvijas arhitektu biroju "Gaiss", mākslinieci Rūtu Briedi, uzņēmumu "Latvijas finieris". Projekts top, pateicoties LNB Atbalsta biedrības ziedotāju līdzekļiem.

Source

Cālis.lv

Tags

Bērni Latvijas Nacionālā bibliotēka
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form