Notiks atklātā inženierzinātņu olimpiāde 9. klases skolēniem
Foto: Shutterstock

9. klases skolēni aicināti apliecināt savas zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā un informātikā, piedaloties Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas (RTU IZV) 5. atklātajā inženierzinātņu olimpiādē. Tās uzvarētājiem bez iestājpārbaudījumiem būs iespēja mācīties RTU IZV, kura atzīta par Latvijas labāko vidusskolu Draudzīgā aicinājuma fonda reitingā lielo pilsētu grupā.

Olimpiāde norisināsies divos posmos. Pirmajā posmā skolēniem no 15. līdz 28. janvārim IZV mājaslapas sadaļā "Inženierzinātņu olimpiāde" būs jāizpilda tiešsaistes tests, kurā būs 50 jautājumu. Skolēni, kuri būs pareizi atbildējuši vismaz uz 35 jautājumiem, saņems uzaicinājumu piedalīties otrajā posmā, kas norisināsies 16. februārī klātienē RTU IZV, Rīgā, Kronvalda bulvārī 1. Šajā posmā skolēniem būs jārisina dažādi ar inženierzinātnēm saistīti uzdevumi. Olimpiādes rezultāti tiks publicēti līdz 4. martam skolas mājaslapā.

Olimpiādes noslēgums un uzvarētāju apbalvošana notiks 9. martā RTU IZV. Skolēni, kuri būs ieguvuši godalgotas vietas, tiks uzņemti skolā bez iestājpārbaudījuma, viņiem tiks nodrošinātas no skolas budžeta līdzekļiem finansētas mācības, kā arī vērtīgas balvas.

Rudenī mācības RTU Inženierzinātņu vidusskolā uzsāka deviņi jaunieši – pagājušā gada atklātās inženierzinātņu olimpiādes uzvarētāji – no Ādažiem, Brocēniem, Daugavpils, Ikšķiles, Jelgavas, Ogres un Rīgas. Pagājušā gadā atklātās inženierzinātņu olimpiādes pirmajā kārtā piedalījās 356 skolēni, no kuriem 115 sekmīgākie tika uzaicināti dalībai otrajā kārtā.

Ar olimpiādes nolikumu vari iepazīties šeit.

IZV dibināta 2015. gadā, lai atbalstītu īpaši apdāvinātus Latvijas jauniešus, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar inženierzinātnēm. Izturot konkursu, skolā ik gadu tiek uzņemti 24 skolēni. Īsajā darbības laikā IZV ir pierādījusi augsto izglītības kvalitāti, trīs gadus pēc kārtas par sasniegumiem skolēnu zinātniski pētnieciskajā darbībā un mācību priekšmetu olimpiādēs iegūstot pirmo vietu Ata Kronvalda fonda veidotajā labāko mazo skolu reitingā. 2018. gada nogalē RTU IZV tika godināta kā Latvijas labākā vidusskola Draudzīgā aicinājuma fonda reitinga lielo pilsētu grupā, kā arī saņēma Cicerona Goda nosaukumu.

Source

Cālis.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form