Orķestris 'Rīga' īpašos koncertos aicina bērnus atklāt mūzikas aizraujošo pasauli
Foto: Orķestris Rīga

Trešdien, 10. oktobrī, kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē notiks koncertcikla "Nāc, ieklausies orķestrī Rīga!" pirmā saruna par mūziku – "Skolas muzikālie noslēpumi". Sarunas laikā dziedātājs Daumants Kalniņš un orķestris "Rīga" diriģenta Valda Butāna vadībā meklēs un atklās, ka matemātika, zīmēšana, darbmācība un citi mācību priekšmeti var būt ļoti muzikāli.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Visbiežāk skolēni par mūziku ko jaunu uzzina vien skolu mūzikas kabinetos. Bet, vai zināji, ka kaut neliela daļa mūzikas ir atrodama teju ikvienā mācību priekšmetā?

Par dabas zinībām simboliski vēstīs muzikālās tēmas no Antonio Vivaldi ievērojamākā un pazīstamākā cikla "Gadalaiki", bet fragmenti no Modesta Musorgska svītas "Izstādes gleznas" rosinās rāsainu iztēli un vēlmi doties kāda mākslas muzeja apmeklējumā.

Latviešu valodas alfabētu skolēni varēs izdziedāt kopā populārajā Renāra Kaupera dziesmā "Joka pēc alfabēts", kuru komponists Emīls Zilberts darinājis atskaņojumā pūšaminstrumentiem.

Viens no mūzikas ziņā interesantākajiem mācību priekšmetiem, iespējams, ir mājturība, jo mūzikā var attēlot gan kokapstrādi, gan šujmašīnas diegšanas skaņas, gan trauku šķindoņu, apgūstot pavārmākslu. Koncertā būs iespējams dzirdēt, kas tieši no šīm stundām izskanēs Orķestra "Rīga" izpildītajā mūzikā.

Nākamās sarunas par mūziku notiks 5. decembrī, kad mūzikā saklausīt varēs tēlus no animācijas brīnumdara Volta Disneja multfilmām. 2019. gada 23. janvārī skolēniem būs iespēja ieklausīties orķestra instrumentos, kuru skaņās iespējams sadzirdēt dzīvnieku un putnu balsis. Koncertcikls noslēgsies 27. februārī ar koncertu pavasara gaidās, kad Imanta Ziedoņa "Zaļo pasaku" līdzās aktierim Jānim Znotiņam stāstīs latviešu komponistu radītā mūzika.

Jau desmito reizi orķestris "Rīga" jaunākajiem klausītājiem piedāvā četras sarunas par mūziku mācību gada laikā koncertciklā "Nāc, ieklausies orķestrī Rīga!". Sarunas vada dziedātājs Daumants Kalniņš. Tās ieteicamas pirmo četru klašu skolēniem un bērniem līdz 10 gadu vecumam.

Koncertcikla "Nāc, ieklausies orķestrī Rīga!" abonementus iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv. Šobrīd klausītājiem pieejami abonementi uz koncertiem trešdienās pulksten 14.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.

Tags

Daumants Kalniņš Emīls Zilberts Koncertzāle "Rīga" Profesionālais pūtēju orķestris "Rīga" Renārs Kaupers Skola Valda Butāna
0
Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form