Pasākumu ceļvedis brīvdienām kopā ar ģimeni
Foto: Shutterstock

Atlikušajās vasaras dienās pirms jaunā mācību gada sākuma portāls "Cālis" sadarbībā ar platformu "Kurp.es" piedāvā daudzveidīgu pasākumu izlasi ģimenēm ar bērniem Rīgā un citās Latvijas pilsētās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sestdien

Burtnieka ezera svētki

Pavadi pēdējo vasaras nedēļas nogali pie leģendārā Burtnieka ezera! Sestdien, 25. augustā, no pulksten 12 Burtniekos, pie Burtnieku centra laivu kanāla, norisināsies Burtnieka ezera svētki. Tajos varēs piedzīvot baudījumu visām izjūtām – redzei, dzirdei, taustei, garšai un ožai. Svētkos būs gardēžu tūrisma ceļa "Livonijas garša" tirgotāju labumi, degustācijas un tirdziņš "Gardu muti", sportiskas un radošas aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem, kā arī iluzionisti Pecolli un citi mākslinieki ļaus ieskatīties krāšņajā šovā "Bubblelandia". Svētku noslēgumā - Jauno Jāņu orķestra koncerts.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Radošā darbnīca bērniem un vecākiem "Mufe"

25. augustā pulksten 11 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem un vecvecākiem ir aicināti uz darbnīcu "MUFE" Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30.

Vai šodien bērni zina, ko nozīmē tādi neparasti, Raiņa dzejoļos atrodami vārdi kā mantelis, mufe, ulis, incis, pērklītis, cilinders, salums, dairs, nebēdnis, mērkaķis, paziemiņa, ilgdusītis? Kopā ar mākslinieci Ilzi Aulmani būs iespēja zīmēt, līmēt un veidot, fantazējot par šo un citu aizraujošu, Raiņa lietotu vārdu nozīmi un iedzīvinot tos savos mākslas darbos.

Darbnīcas ilgums ir pusotra stunda. Vecāki un vecvecāki aicināti līdzdarboties. Lūdzam pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu dora.pauzere@memorialiemuzeji.lv vai zvanot pa tālruni 29572469.
Ieeja ģimenēm ar bērniem – trīs eiro.

Pasākumu ceļvedis brīvdienām kopā ar ģimeni
Foto: Shutterstock

Ģimeņu diena Ziedoņa muzejā Murjāņos

Imanta Ziedoņa muzejs aicina ciemos uz īpaši ģimenēm veltītu dienu. Tās programmā no pulksten 12 līdz 17 paredzētas dažādas aktivitātes visu vecumu bērniem un pieaugušajiem - pārgājiens, multfilmas, eksperimenti un kopīga zupas vārīšana.

Pasākuma programmā: Ziedoņa muzeja iepazīšana; izzinoša pastaiga gar Lojas upi aptuveni četru kilometru garumā (nepieciešami ērti apavi); multiplikācijas filmas bērniem, kas veidotas balstoties uz Imanta Ziedoņa darbiem; kopīga zupas gatavošana; radoši un izzinoši eksperimenti kopā ar Emīlu no zinātkāres centra Zinoo.

Cena - vienai personai 5 eiro, divām personām 10 eiro, trīs un vairāk personām 15 eiro.

Aicinām iepriekš reģistrēties šeit, jo vietu skaits ir ierobežots.

Latvijas Valsts mežu ekspedīcija

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aptuveni divu kilometru garš izglītojošs pārgājiens dabā pieredzējušu mežsaimnieku vadībā ar meža izziņas pieturām. Ekspedīcijas dalībnieki iepazīst labas mežsaimniecības praksi, veic daudzveidīgus uzdevumus un gūst izpratni par meža kā "zaļā zelta" nozīmi Latvijas beidzamajos un nākamajos 100 gados. Satikšanās – pulksten 11 pie Latgales vēstniecības "GORS" parādes ieejas. Dalība bez maksas.

Meistardarbnīca ar Vari Klausītāju

Pulksten 12 paši mazākie Latgales vēstniecības "GORS" festivāla apmeklētāji būs gaidīti Vara Klausītāja veidotajās muzikālajās meistardarbnīcās, kur savienojas zīmēšana un mūzika. Norise - bērni izvēlas stāsta varoņus un darbības vietu, Varis Klausītājs attīsta sižetu un improvizācijas veidā veido stāstu. Dalība bez maksas.

Pasākumu ceļvedis brīvdienām kopā ar ģimeni
Foto: ELI PHOTOGRAPHY

Muzikāla izrāde "Vējš vītolos"

Pulksten 13 un 16 Latgales vēstniecības "GORS" muzikālā izrāde bērniem "Vējš vītolos" pēc Keneta Greiema pazīstamā darba motīviem. Mūziku komponējis "Spēlmaņu nakts" balvas ieguvējs, Nacionālā teātra, Leļļu teātra un Valmieras drāmas teātra izrāžu mūzikas autors Edgars Mākens.

Izrādes režisors ir Leļļu teātra mākslinieciskais vadītājs Ģirts Šolis. Izrādē piedalās aktieri Martiņš Brūveris un Valdis Vanags. Scenogrāfs – Reinis Pētersons. Izrādes dalībnieks ir arī "LNSO VĪTOLANSAMBLIS" Gunta Kuzma vadībā.

Pasākums ieteicams bērniem no četru gadu vecuma. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Biļešu cena 5-8 eiro. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam, kas neaizņem atsevišķu sēdvietu, biļetes nav jāiegādājas.

Spēle "Atrodi mūzikas instrumentu!"

Lai labāk iepazītu Latgales vēstniecība "GORS", pulksten 13.30 bērni un pusaudži aicināti piedalīties spēlē "Atrodi mūzikas instrumentu. Uzdevums – pēc skaņas sameklēt mūzikas instrumentus un pēc tembra atpazīt tos – tās būs īstas muzikālās orientēšanās sacensības. Dalība bez maksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aspazija Bērni Edgars Mākens Ģirts Šolis Gors (Latgales vēstniecība) Reinis Pētersons Rīgas Doma kora skola Spēlmaņu nakts Ziedoņa muzejs Varis Klausītājs Viesturs Meikšāns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form