Pelnīt lielo piķi, neko nedarot? Influenceri un finanšu eksperti jauniešiem skaidros par naudas prasmi
Foto: Pixabay

Sociālais uzņēmums "Visas iespējas" sadarbībā ar Latvijas Finanšu nozares asociāciju 23. martā no 18.00 līdz 19.30 platformā "Zoom" organizē tiešsaistes pasākumu "Piķa Bazars", kas norisinās Finanšu pratības nedēļas ietvaros. Pasākuma mērķis ir veicināt jauniešu izpratni, kā arī ieinteresētību jomās, kas saistītas ar finanšu pratību un naudas prasmi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasākumu rīko sociālais uzņēmums un jauniešu platforma "Visas iespējas", kas vienuviet apkopo profesionālās un personīgās attīstības iespējas jauniešiem ar mērķi palīdzēt ikvienam attīstīt savu potenciālu. Pasākums norisināsies tiešsaistē un tajā piedalīsies Latvijā pazīstami influenceri – Rojs Rodžers, Niklāvs Mičulis un Amanda Doroteja Siliņa – , lai kopā ar finanšu jomas ekspertiem aprunātos par dažādām ar finanšu pratību saistītām tēmām.

"Pandēmijas izraisīta jauniešu bezdarba palielināšanās ir atstājusi ievērojamas sekas uz jauniešu finansiālo stāvokli, kā arī nākotnes plāniem. Esam novērojuši tendenci, ka aizvien vairāk jaunieši, cerībā uz ātru peļņas gūšanas avotu, uzķeras uz dažādām krāpšanas un manipulācijas shēmām. Uzskatām, ka ir svarīgi par šo atklāti runāt ar jauniešiem, lai veicinātu viņu izpratni par to, kā naudu nopelnīt, ietaupīt un pārvaldīt," komentē "Visas Iespējas" izveidotājs Gustavs Mārtiņš Upmanis.

Pasākums sastāvēs no trim daļām, kurās īsu diskusiju formātā influenceri tiksies ar finanšu ekspertiem. Pasākuma pirmās daļas ietvaros influenceris Niklāvs Mičulis tiksies ar "Citadeles" meitas uzņēmuma "CBL Asset Management" valdes locekli un portfeļu pārvaldīšanas daļas vadītāju Zigurdu Vaikuli, lai diskutētu par netradicionālākiem peļņas gūšanas veidiem diskusijā "Pelnīt lielo piķi, neko nedarot – vai tiešām tikai mīts?".

Otrās daļas ietvaros influencere Amanda Doroteja Siliņa tiksies ar "SEB bankas" Informācijas drošības vadītāju, kā arī Finanšu nozares asociācijas IT drošības darba grupas vadītāju Oskaru Blumbergu, lai apspriestu dažādas krāpšanas shēmas un psiholoģiskos faktorus diskusijā "Nigērijas prinči un sociālie haki – par upuri kļūt ir vienkāršāk, kā Tu domā!".

Pasākuma trešajā daļā influenceris Rojs Rodžers tiksies ar "Luminor" pensiju produktu vadītāju Anželiku Dobrovoļsku, lai dalītos savā pieredzē ar personīgā budžeta plānošanu un domām par nākotni diskusijā "Vai es nodzīvošu tik ilgi, lai mani uzkrājumi atmaksātos?"

Diskusija tiek rīkota Finanšu pratības nedēļas ietvaros, kas šogad norisinās no 22. līdz 28. martam. Šīs nedēļas laikā dažādas institūcijas un uzņēmumi aicina ikvienu iedzīvotāju aktīvi izvērtēt savus finanšu paradumus, kā arī iesaistīties dažādās šā brīža situācijai atbilstošās aktivitātēs (vairāk informācijas meklē www.finansupratiba.lv).

"Finanšu pratība ir viena no būtiskākajām 21. gadsimta kompetencēm, jo tā ietekmē ikviena cilvēka labklājību. Īpaši svarīgi šīs prasmes ir attīstīt jauniešos, palielinot viņu konkurētspēju un liekot pamatus drošākai nākotnei. Esmu pārliecināta, ka "Piķa Bazars" iezīmēs jaunu pieeju kā jauniešiem saprotamā formā skaidrot par uzkrājumu veidošanu un naudas ieguldīšanu drošā un ilgspējīgā veidā," par finanšu pratības nepieciešamību stāsta Latvijas Finanšu nozares asociācijas Komunikācijas vadītāja Sabīne Spurķe.

Vairāk informācijas par pasākuma programmu, kā arī pieteikšanos dalībai var atrast "Visas Iespējas" mājaslapā šeit.

Tags

Rojs Rodžers Privātās finanses Jaunietis ZOOM
0
Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form