Pērn Latvijā par bērnu seksuālu izmantošanu saturošiem materiāliem internetā saņemti 164 ziņojumi
Foto: Shutterstock

Pērn Latvijā par bērnu seksuālu izmantošanu saturošiem materiāliem internetā saņemti 164 ziņojumi, no kuriem gandrīz puse jeb 74 bija par bērnu seksuālu izmantošanu atainojošu saturu vietnēs, kas tika uzturētas serveros Latvijā, informē Latvijas Drošāka interneta centra "Drossinternets.lv" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopumā tie ir 35 procenti no kopējā "Drossinternets.lv" saņemtā ziņojumu skaita. Patlaban, pateicoties ziņojumu līnijas sadarbībai ar Valsts policiju un interneta pakalpojumu sniedzējiem, nelegālais saturs operatīvi izņemts no publiskas aprites un vietnes tiek slēgtas, skaidroja "Drossinternets.lv" pārstāvji.

Viņi norāda, ka starptautiskās interneta asociācijas "InHope" dati atklāj, – pērn 43 pasaules valstīs, tostarp Latvijā, ir saņemti 87 930 ziņojumi par internetā pieejamiem nelegāliem materiāliem, kuros redzama bērnu seksuāla izmantošana. Kopumā tie ir 259 016 attēli vai video ar nelegālu saturu. Lielākā daļa jeb 62 procenti nelegālā satura tika dzēsta trīs dienu laikā.

Starptautiskās asociācijas statistikas dati liecina, ka lielākā daļa jeb 43 procenti ziņojumu par bērnu seksuālu izmantošanu atspoguļojušiem materiāliem pērn nākusi no ASV. Savukārt Eiropā 51 procents ziņojumu iesniegti Nīderlandē, 18 procenti Francijā un 10 procenti Zviedrijā.

"InHope" asociācijas apstrādāto ziņojumu analīzē secināts, ka 90 procentos gadījumu foto un video attēlotas meitenes. Vairākumā jeb 79 procentos gadījumu materiālos redzamo bērnu nebija sasnieguši pubertāti, un viņu vecums bija no trīs līdz 13 gadiem. Visbiežāk jeb 72 procentos gadījumu ziņojumi iesniegti par nelegālā satura atrašanos attēlu uzglabāšanas vietnēs, pieci procenti mājaslapās, trīs procenti reklāmkarogu vietnēs un tikpat liels skaits interneta tērzētavās.

Latvijas Drošāka interneta centra mājaslapā pieejama forma ziņošanai par pārkāpumiem internetā. Katrs interneta lietotājs, kurš saskaras ar pārkāpumiem internetā, īpaši ar bērnu seksuālu izmantošanu atspoguļojošiem materiāliem, aicināts par to ziņot. Ziņojums var būt anonīms, visi ziņojumi apstrādāti ar Valsts policijas atbalstu un pamatojoties uz Latvijas normatīvajiem aktiem. Nepieciešamības gadījumā ziņojumi pārsūtīti citām "InHope" asociācijas dalībvalstīm operatīvai šo materiālu dzēšanai no publiskas aprites.

Latvijas Drošāka interneta centra darbību nodrošina Latvijas Interneta asociācija ar partneriem kā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija un Latvijas Pašvaldību mācību centrs. Centrs ir "InHope" asociācijas biedrs kopš 2009. gada.

Tags

ASV Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form