Piena bankas izveidei iegādāsies mātes piena analizatoru
Foto: Shutterstock

Dažu mēnešu laikā labdarības kampaņai "Dod spēku vismazākajam!" cilvēki saziedojuši 35 427,17 eiro Latvijā pirmās piena bankas izveidei. Minētā naudas summa ir pietiekama, lai iegādātos vienu no vissvarīgākajām ierīcēm mātes piena bankas projekta īstenošanai – mātes piena analizatoru, kura izmaksas lēšamas vismaz 27 000 eiro apmērā.

Labdarības kampaņas īstenotāji izsaka pateicību par atbalstu līdzcilvēkiem, kuri iesaistījās, ziedojot līdzekļus Latvijā pirmās mātes piena bankas izveidei.

"Tas ir liels pirmais solis, lai varētu nodrošināt vēl labāku priekšlaikus dzimušo bērnu aprūpi un atbalstītu jaunās māmiņas šajā sarežģītajā posmā," uzskata viena no mātes piena bankas idejas iniciatorēm, Latvijas Neonatologu biedrības valdes priekšsēdētāja, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas neonatoloģe Amanda Smildzere.

"Piena analizators palīdzēs nodrošināt maksimāli optimālu barošanu, ar atbilstošu nepieciešamo sastāvdaļu (tauku, ogļhidrātu, olbaltumu) daudzumu, sevišķi maza svara bērniem. Plānojam mātes piena banku ieviest jau tuvākā 1–2 gadu laikā", skaidro Smildzere.

"Mātes piena bankas izveide ir apjomīgs projekts, kas nezaudē savu aktualitāti. Katru gadu Latvijā priekšlaicīgi piedzimst ap 1000 bērnu, un šī statistika ir nemainīga jau vismaz 10 gadus. Tas sakrīt ar Rietumvalstu tendencēm, kur dažādi faktori, to skaitā mātes vecums un hroniskas slimības, palielina priekšlaicīgu dzemdību risku. Mēs esam ieinteresēti dot savu artavu, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu Latvijas iedzīvotāju dzīves kvalitāti, īpaši to, kuriem pirmajās dzīves dienās apkārtējo atbalstu vajag visvairāk," uzskata Guntars Zālītis, "Nutricia" vadītājs Baltijas valstīs.

Labdarības kampaņu "Dod spēku vismazākajam!" rīko "Nutricia" sadarbībā ar Latvijas Neonatologu biedrību, Bērnu slimnīcas fondu, "Rimi Latvia" un priekšlaikus dzimušo bērnu vecāku biedrību "Esmu klāt".

Source

Cālis.lv

Tags

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Bērnu slimnīcas fonds Mātes piens Priekšlaikus dzimis bērns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Sludinājumi

Comment Form