Plašā datubāzē var uzzināt, kādas NVO palīdz bērnu un ģimeņu jomā Latvijā
Foto: Shutterstock

Lai uzlabotu ģimeņu, organizāciju un publiskās pārvaldes iestāžu sadarbību ar NVO (sabiedriskā labuma, sociālās uzņēmējdarbības organizācijas), kas aktīvi darbojas bērnu un ģimenes jomās, Latvijas Bērnu labklājības tīkls publisko "Bērnu un ģimeņu jomas datubāzi". Šī datubāze ļaus ikvienam interesentam, kurš meklē bērniem un ģimenēm atbalstu sniedzošas organizācijas konkrētā reģionā vai atbalsta jomā, operatīvi atrast meklēto informāciju, atlasot datus pēc aktuālās vajadzības.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Datubāze ir pieejama publiski bezmaksas ikvienam interesentam, tā apkopo aptuveni 400 organizācijas ar struktūrvienībām visā Latvijā, kas nodrošina pakalpojumu sniegšanu vecākiem un ģimenēm ar bērniem, jauniešiem. Līdz šim vienkopus šāda bērnu un ģimeņu jomā aktīvi strādājošo NVO pakalpojumu sniedzēju datu bāze Latvijā nebija veidota un publiski pieejama, ziņo Egita Brauna, Latvijas Bērnu labklājības tīkla komunikācijas speciāliste.

Datus par organizācijām datubāzē ir iespējams meklēt pēc mērķa grupas, atbalsta jomas un veida, problēmas vai kartes funkcionalitātes. Bērnu un ģimeņu jomā aktīvi strādājošo NVO organizāciju datubāze ir pieejama šeit.

Datu bāzes veidotāji paši ir vecāki, profesionāļi un jomas eksperti, kas apzinās šī produkta nozīmību, jo nereti pat nevar iedomāties, cik dažādas un spēcīgas organizācijas Latvijā ir, kurās var iesaistīties vai meklēt atbalstu. Datubāzes tapšanas procesā tika apzinātas aktīvās NVO no visiem Latvijas reģioniem, sabiedrība tika aicināta iesūtīt informāciju par viņiem zināmajām organizācijām.

Datubāze regulāri tiks papildināta, tāpēc Latvijas Bērnu labklājības tīkls aicina ikvienu sabiedrības locekli, kurš darbojas vai zina par organizācijas darbu, kas strādā ar ģimenēm ar bērniem un jauniešiem, informēt par nepieciešamību šo organizāciju iekļaut "Bērnu un ģimeņu jomas datubāzē", rakstot uz e-pastu: info@bernulabklajiba.lv

Projekta "Spēcīgs un profesionāli vadīts tīkls efektīvai bērnu interešu aizstāvībai Latvijā" gaitā tika izveidota arī "Ekspertu platforma", kas iekļauj sabiedrībā atpazīstamus dažādu jomu ekspertus, kuri ir gatavi brīvprātīgi palīdzēt uzlabot bērnu un ģimeņu atbalsta politiku un praksi valstī. Ekspertu platforma tika izveidota, jo tīklam ir būtiska bērnu interešu aizstāvībā profesionālās ētikas ievērošana un sarežģītu jautājumu kopīga risināšana ar jomas ekspertiem.

Datubāze izstrādāta projekta "Spēcīgs un profesionāli vadīts tīkls efektīvai bērnu interešu aizstāvībai Latvijā" ietvaros. Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Audžuģimene bērni ar īpašām vajadzībām Attiecības ģimenē Bērni Daudzbērnu ģimene NVO
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form