Rīgas Dzemdību nams aicina iesaistīties 'Ģimenes koka' veidošanā
Foto: Aditya Romansa / cc

Atzīmējot Dzemdību nama 70 gadu jubileju un Latvijas simtgadi, tiek veidots "Ģimenes koks" – savdabīgs virtuāls fotoalbums ar ģimenēm, kas savas atvases sagaidījušas Rīgas Dzemdību namā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mēs pasaulē sagaidām katru trešo Latvijas iedzīvotāju. Savā ziņā esam saistīti – kā attāli ģimenes locekļi ar vienām kopīgām pirmajām mājām un pirmajiem sveicējiem: ārstiem, vecmātēm un medicīnas māsām," komentē Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova.

Lai gan Dzemdību nama vēsture aizsākās 1948. gadā, tādu, kādu to pazīstam pašreiz – ar lielo septiņstāvu korpusu, – iestādi atklāja tikai 1978. gada 8. martā. Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļas vadītājs Juris Šleiers min, ka pirmais pasaulē sagaidītais mazulis jaunajās telpās bija meitenīte. Savukārt, pārskatot statistiku, kopš tā laika no Dzemdību nama mājās devušies gandrīz 270 000 jaundzimušo. Visražīgākais ir bijis 1983. gads, kad piedzimuši 8826 bērni.

"Mūsu vēlme ir apkopot šos neskaitāmos stāstus, par atskaites punktu izmantojot konkrētu acumirkli – vai tā būtu fotogrāfija pie Dzemdību nama fasādes, auto vai palātā. Visas bildes veidos unikālu kolāžu, sniedzot ieskatu, cik patiesībā dažādi ir šie mūsu "ģimenes" locekļi," piebilst Markova.

"Mēs īpaši aicinām pārskatīt savus albumus, aprunāties ar mammām un vecmāmiņām, kā arī atrast 10, 20, 30 vai 40 gadus vecas fotogrāfijas, kad gan dzemdības, gan Dzemdību nams bija pilnīgi citāds. Ja šobrīd digitālajā pasaulē fotogrāfiju uzņemt ir neizsakāmi vienkārši, piemēram, padomju laikā šāda bilde bija zelta vērtē."

Rīgas Dzemdību nams līdz šī gada beigām aicina iesūtīt savu fotogrāfiju vai video (e-pasts: foto@rdn.lv), kas dokumentē mirkli, kad ģimene dodas mājup, pēc izvēles sniedzot īsu komentāru. Visi materiāli* tiks publicēti Dzemdību nama sociālajos tīklos, veidojot virtuālu "Ģimenes koku".

Rīgas Dzemdību nams aicina iesaistīties 'Ģimenes koka' veidošanā
Foto: Publicitātes foto

*Nosūtot fotogrāfiju un personas datus, jūs apliecināt, ka jums ir tiesības iesniegt attiecīgos attēlus un informāciju, kā arī piekrītat sniegtās informācijas uzkrāšanai un saglabāšanai elektroniskā veidā SIA "Rīgas Dzemdību nams" elektroniskajā foto arhīvā un izmantošanai publicitātes materiālos akcijā "Ģimenes koks". Publicitātes materiāli ietver sevī publikācijas SIA "Rīgas Dzemdību nams" pārvaldīto sociālo tīklu kontos, mājaslapā, drukātajos informatīvajos materiālos un elektroniskajos informatīvajos ekrānos, kas izvietoti SIA "Rīgas Dzemdību nams" telpās. Materiālu ievietošana sociālajos tīklos var radīt personas datu nodošanu uz trešajām valstīm.

Akcijas laikā iegūto personas datu pārzinis ir SIA "Rīgas Dzemdību nams" (Miera iela 45, Rīga), personas datu apstrāde tiks veikta akcijas norises nodrošināšanai. Par fotogrāfiju un personas datu izmantošanu citiem nolūkiem SIA "Rīgas Dzemdību nams" ar fotogrāfiju iesūtītājiem vienosies atsevišķi, ja būs nepieciešams.

Ja fotogrāfijas iesūtītājs atsauc savu piekrišanu datu nodošanai, tad tiek dzēsti visi viņa iesniegtie personas dati, izņemot tos gadījumus, kuros nav iespējams personas datus dzēst tehnisku iemeslu dēļ vai tas var radīt nesamērīgi lielas pūles. Savas tiesības var īstenot, rakstiski sazinoties ar SIA "Rīgas Dzemdību nams" e-pastā foto@rdn.lv vai rakstot uz juridisko adresi Miera iela 45, Rīga, LV 1013.

Tags

Ģimene Rīgas Dzemdību nams
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form