Rīkos bezmaksas nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām – aicina ziedot to īstenošanai
Foto: Shutterstock

Neskatoties uz šī gada neparastajiem apstākļiem, Latvijas Bērnu fonds (LBF) arī šogad īstenos labdarības iniciatīvu un rīkos vasaras nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām, informē LBF projektu vadītāja Veronika Butāne. Kopumā plānota 19 nometņu norise visas vasaras garumā, kurās dalība bērniem būs bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šis neparastais laiks šogad daudziem nesis neziņu saistībā ar nākotni – daļai neskaidrību par darbu, citiem par atpūtas iecerēm, vēl kādam par veselību... Mūsu rūpju lokā esošās ģimenes, kuras ierasti jau šajā laikā bija saņēmušas skaidru atbildi par viņu īpašā bērna dalību kādā no mūsu rīkotajām vasaras nometnēm, šoreiz bija nonākušas īpaši sarežģītā situācijā. Psiholoģiskā situācija daudzās ģimenēs kļuvusi dramatiska, jo nepārtraukta kopā būšana sadzīviskā līmenī ir grūti panesama gan bērniem, gan viņu vecākiem un vecvecākiem. Bērni ilgstoši nav tikušies ar saviem vienaudžiem, izpalikušas spēles, rotaļas, bieži pat visparastākās pastaigas svaigā gaisā. Nepārtraukti saņemam bērnu un viņu vecāku jautājumus un lūgumus par iespēju bērniem nokļūt šovasar kādā no mūsu rīkotajām nometnēm," norāda fonds.

Pagājušajā vasarā, pateicoties ziedojumiem, notika 23 šādas nometnes visos Latvijas reģionos. Tajās piedalījās vairāk nekā 600 bērni ar īpašām vajadzībām, arī bērni ar kustību traucējumiem ratiņkrēslos, bērni no audžu ģimenēm, vardarbībā cietušie bērni un bērni no maznodrošinātām ģimenēm.

Nometnēs bērni iegūst jaunus draugus, mācās par sevi rūpēties paši, iemācās daudz iemaņu dažādās pulciņu nodarbībās, ekskursiju un pārgājienu laikā iepazīst skaisto Latvijas dabu, daudz peldas un sauļojas. Nakts trasītes un ugunskuri – tās ir lietas, par ko sapņo bērni, un dalība nometnē ir sapņu piepildījums. Lielākoties smagi slimajiem bērniem un bērniem ratiņkrēslos ikdiena paiet mājās, četrās sienās. Ikvienas ģimenes, kurā aug bērns ar īpašām vajadzībām vai pat vairāki šādi bērni, lielākā vēlme, protams, ir vesels bērns. Papildu uzmanība, nevajadzīgi skatieni no līdzcilvēkiem, žēlums nav tas, kas šiem bērniem un ģimenēm palīdz justies "normāli". Latvijas Bērnu fonda nometņu rīkošanas pieredzei ir jau 27 gadi un šajā laikā fonds pārliecinājies, ka tieši nometnes bērniem ar īpašajām vajadzībām ir iespēja justies "ne īpaši" – tādiem pašiem, kā citiem. Viņus beidzot ievēro ar to, ko viņi var, nevis nevar izdarīt. "Īpašais" bērns nometnē ir pavisam "parasts", un tas ļauj viņam izdarīt kaut mazliet, bet tomēr vairāk nekā viņš ikdienā var un prot.

Šovasar, sākot ar jūliju, LBF plāno noorganizēt 19 nometnes. Katrā diennakts nometnē atpūšas vismaz 25 bērni. Ikvienā nometnē ir gan vadītājs, gan mediķis, gan audzinātāji, gan pulciņu vadītājs; specializētajās nometnēs bērniem ar kustību traucējumiem, tajā skaitā ratiņkrēslos, ir arī masieris un aprūpētājs katram bērnam, kuram ir grūtības pārvietoties. Nometnes šovasar tiks rīkotas, ievērojot vadlīnijas piesardzības pasākumiem bērnu un nometņu organizētājiem.

Ģimenes bērnus ar īpašām vajadzībām mūsu rīkotajām nometnēm jau šobrīd var pieteikt LBF mājaslapā www.lbf.lv, aizpildot pieteikuma anketu sadaļā "Nometnes".

"Šobrīd mums ir uzkrāti ziedojumi, lai noorganizētu 13 vasaras bezmaksas nometnes. Tādēļ aicinām palīdzēt uzdāvināt sapni par vasaru bērniem ar īpašām vajadzībām – atbalstot vēl sešu nometņu norisi!" aicina LBF.

Jau šobrīd darbojas ziedojumu tālrunis – 90006484, uz kuru piezvanot, iespējams ziedot 1,42 eiro. Tāpat ziedot iespējams internetā, Latvijas Bērnu fonda mājaslapā, kā arī atstājot anonīmu ziedojumu kādā no visā Latvijā izvietotajām ziedojumu kastītēm ar Latvijas Bērnu fonda logo vai veicot pārskaitījumu nodibinājumam "Latvijas Bērnu fonds" (reģ. nr. 40008018725, a/s "SEB BANKA", konta nr. LV42UNLA0002000707402), kā maksājuma mērķi norādot "Vasaras nometnes". Ziedot var arī izmantojot "Mobilly" aplikāciju. Vienas 10 dienas garas diennakts nometnes 25 bērniem ar īpašām vajadzībām vidējās izmaksas ir 10 000 eiro, savukārt, vienas septiņas dienas garas diennakts nometnes 25 vardarbībā cietušajiem bērniem izmaksas ir apmēram 7000 eiro.

Latvijas Bērnu fonds ir sabiedriskā labuma organizācija, kas 2005. gada 16. martā piešķirts ar Finanšu ministrijas lēmumu Nr. 8, un saskaņā ar Uzņēmuma ienākuma nodokļa likumu, ziedotājiem piemēro nodokļu atlaides.

Tags

Vasara Labdarība Bērni
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form