Sākas pieteikšanās apvienotajiem iestājpārbaudījumiem Rīgas Valsts ģimnāzijās
Foto: Shutterstock

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina skolēnus, kuri nākamajā mācību gadā vēlas uzsākt mācības Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 7. vai 10. klasē, pieteikties apvienotajam iestājpārbaudījumam matemātikā. Šogad izsludina pieteikšanos arī kombinētajam iestājpārbaudījumam, lai iestātos Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā un Āgenskalna valsts ģimnāzijas 7. klasēs, kā arī galvaspilsētas skolu 10. klasēs, kuras kā uzņemšanas kritēriju noteikušas iestājpārbaudījumu, informē departamentā.

Pašvaldības mērķis, iniciējot šādu lēmumu, bija izglītojamo interese, lai skolēna iegūtais iestājpārbaudījuma rezultāts būtu derīgs vairākās izglītības iestādēs. Apvienoti organizēto iestājpārbaudījumu rezultāti būs pamats pretendentam piedalīties konkursā uzņemšanai izvēlētajā ģimnāzijā vai vidusskolā.

Jau vairākus gadus tiek organizēts vienots iestājpārbaudījums uz trīs pašvaldības valsts ģimnāzijām. Lai iestātos Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 7. klasē vienotais iestājpārbaudījums matemātikā notiks 10. jūnijā, bet, lai iestātos 10. klasē – iestājpārbaudījums būs 5. jūnijā. Reģistrēties šiem iestājpārbaudījumiem varēs no 19. maija RD IKSD tīmekļa vietnē sadaļā "Reģistrēšanās apvienotajam iestājpārbaudījumam", kā arī šo ģimnāziju mājaslapās. Lai ievērotu valstī noteiktos ierobežojumus, iestājpārbaudījuma norises vietas būs ne tikai šo trīs ģimnāziju telpās, bet arī Rīgas Valda Zālīša sākumskolā, Pamatskolā "Rīdze" un Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolā.

Šogad pirmo reizi vienots kombinēts iestājpārbaudījums matemātikā un svešvalodā tiks organizēts arī uz Rīgas pašvaldības skolām, kuras kā uzņemšanas kritēriju noteikušas iestājpārbaudījumu. Kombinētais iestājpārbaudījums uz 10. klasi notiks 15. jūnijā, bet uz Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas un Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 7. klasi – 16. jūnijā. Reģistrēties kombinētajam iestājpārbaudījuma varēs no 25. maija elektroniski RD IKSD tīmekļa vietnē www.izglitiba.riga.lv "Reģistrēšanās kombinētajam iestājpārbaudījumam", kā arī skolu mājaslapās. Reģistrējoties iestājpārbaudījumam, varēs izvēlēties vietu (izglītības iestādi), kurā veikt šo rakstisko iestājpārbaudījumu.

Papildinformācija pieejama Rīgas Valsts ģimnāziju un vidusskolu mājaslapās. Jautājumu gadījumā iespēja sazināties arī pa e-pastu: iestajparbaudijums@riga.lv.

Tags

Izglītība Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form