Skolēnus mudina iejusties Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu valsts svētkiem
Foto: LETA

Latvijas un diasporu vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu 5.–12. klašu skolēnus aicina rast atbildi uz jautājumu: "Ko man nozīmē brīvība un demokrātija?", sagatavojot par šo tematu uzrunu tautai Latvijas 102. dzimšanas dienā, iejūtoties Valsts prezidenta amatā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Brīvība un demokrātija nav pašsaprotami jēdzieni. Brīvību var iegūt, bet to var arī pazaudēt. Lai demokrātija funkcionētu, cilvēkam tajā ir apzināti jāiesaistās – jābūt pilsoniski aktīvam. Mūsdienās šie jēdzieni – brīvība un demokrātija, ņemot vērā šodienas pasaules realitāti un tehnoloģiju klātbūtni, tiek izprasti citādāk nekā, piemēram, pirms 102 gadiem, kad tika dibināta Latvijas valsts.

Jau tradicionāli pirms valsts svētkiem Valsts prezidenta kanceleja organizē konkursu 5.–12. klašu skolēniem, kurā aicina bērnus un jauniešus iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu vai nu rakstiskā formātā (apjoms ne vairāk kā 500 vārdu), vai videoformātā (ilgums līdz 3 minūtēm). Šī gada uzrunas temats – “Ko man nozīmē brīvība un demokrātija?”, informē valsts prezidenta kancelejā.

Konkurss noris trīs apakšgrupās: 5.–6. klašu, 7.–9. klašu un 10.–12. klašu skolēniem. Katras apakšgrupas 1. vietas ieguvējam būs iespēja nolasīt savu uzrunu Valsts prezidenta rīkotajā Latvijas 102. dzimšanas dienai veltītajā svinīgajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī šā gada 18. novembrī.

Konkursa termiņš ir 2020. gada 25. oktobris. Uzruna jāiesniedz elektroniski kopā ar aizpildītu pieteikuma veidlapu, to nosūtot e-pastā konkurss@president.lv.

Konkursā iesniegtos darbus izvērtēs Valsts prezidents Egils Levits un Valsts prezidenta kancelejas Darbu vērtēšanas komisija – Latvijas ANO Jauniešu delegāte Natālija Knipše, Valsts prezidenta padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga, Valsts prezidenta padomnieks tiesību politikas jautājumos Jānis Pleps, Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Rudīte Meņģelsone un Valsts Heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija.

Konkursa rezultāti tiks publicēti Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē līdz 2020. gada 6. novembrim. Ar 1. vietas ieguvējiem Valsts prezidenta kanceleja sazināsies personīgi.

Konkursa mērķis ir veicināt jaunās paaudzes kritisko domāšanu, pilsonisko apziņu, izpratni par vienlīdzību sabiedrībā un patriotiskumu, vienlaikus arī interesi par Latvijas valstiskumu un Valsts prezidenta institūciju.

Tags

Egils Levits Valsts prezidenta kanceleja Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form