Striķu pamatskola neļāvās likvidēties. Pirmā pašvaldības skola pārgājusi uz mācībām pēc Montesori metodēm
Foto: Privāts arhīvs

Striķu pamatskolu 2017. gada augustā plānots reorganizēt, izveidojot Striķu sākumskolu, to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas skolu reorganizācijas plāns. Jau kādu laiku iepriekš klīda runas par šīs mazās lauku skoliņas likvidēšanu, taču tās pedagogi to nevēlējās pieļaut, domājot arvien jaunus un jaunus veidus, kā skolu saglabāt. Patlaban Striķu pamatskola ir vienīgā pašvaldības finansētā skola Latvijā, kas pārgājusi uz mācībām pēc Marijas Montesori pedagoģijas metodēm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēdējos gados, kopš brīža, kad sāku padziļināti interesēties un izzināt izglītību pēc Montesori mācību metodēm un gūstot skaidrāku priekšstatu par to, mani vairs nepārsteidza fakts, ka tieši Montesori skolu bērni ar lielu prieku un nepacietību gaida jaunā mācību gada sākumu.

Tādēļ, aktualizējot jautājumu, vai mācīties pēc Montesori mācību metodēm ir iespējams tikai privātās izglītības iestādēs, man par lielu pārsteigumu atklājās, ka ne tikai tajās! Jo Latvijā ir "dzimusi" pirmā pašvaldības izglītības iestāde, kura noslēdza pirmo mācību gadu kā skola, kura pāriet uz Montesori mācību metodēm. Skola, kurā skolotāji ir gatavi mācīties kopā ar saviem audzēkņiem. Skola, kurā ar katru šūnu sajutu – te bērnus mīl, un viņi ir šīs skolas vērtība un kodols. Un tieši ap šiem bērniem pedagogi drosmīgi "auž" savu jauno pieredzi.

Saruna ar Striķu skolas direktori Dainu Zandbergu un viņas komandu.

Kādēļ jūs savā skolā nolēmāt mainīt mācību metodes?

Viss sākās pirms 15 gadiem, kad saviem bērniem gribējām izveidot izglītības iestādi, kur mācību process būtu balstīts ne tikai uz katra bērna individuālo attīstības tempu, bet ļoti vēlējāmies, lai mācību priekšmeti būtu integrēti un mācības nenoritētu vienmuļi, sēžot klasē. No sirds vēlējāmies, lai mūsu bērniem ir iespēja ar pilnu krūti izbaudīt patieso skolas garšu. Vēlējāmies bērniem parādīt, ka mācību process var būt patiesi aizraujošs.

Domāju, ka, tieši pateicoties mūsu pārliecībai "pastāvēs, kas pārvērtīsies", šobrīd ar prieku varu secināt, ka mums ir izdevies nenonākt tajā bezcerības stadijā, kādā šobrīd ir ļoti daudzi mazo lauku skolu pedagogi. Mūsu skolā ir fantastiski pedagogi, jo viņiem sirdī ir aicinājums – viņi savu dzīvi grib veltīt bērniem. Un es uzskatu, ka skolotājs pēc būtības nemaz nevar būt citādāks.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Montesori
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form