Top bērnu seriāla 'Tutas lietas' ukraiņu versija
Foto: Matīss Markovskis

Ir uzsākts darbs pie daudzu iemīļotā bērnu seriāla "Tutas lietas" ukraiņu versijas filmēšanas – "Тутині скарби". Galvenajā lomā būs ukraiņu aktrise Lidija Baranova, kas Rīgā bēgļu gaitās nonākusi šī gada martā, informē bērnu satura producents "Ausma".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Seriāls tiek veidots ar LMT atbalstu, tas būs skatāms brīvpieejā LMT Viedtelevīzijā un raidījuma "YouTube" kanālā.

"Apzinoties, cik traumatisku bērnības pieredzi ukraiņu bērniem sniedzis karš, kas plosa viņu dzimto zemi, atbalstām "Tutas lietu" ukraiņu versiju ar cerību, ka tā kaut uz mirkli ļaus aizmirst par kara briesmām tiem diviem miljoniem ukraiņu bērnu, kas bēgļu gaitās izkaisīti visā plašajā pasaulē. Neviens bērns nav pelnījis piedzīvot tik salauztu bērnību, un mūsu katra pienākums ir darīt visu iespējamo, lai atvieglotu viņu ciešanas un izbeigtu Krievijas agresiju Ukrainā. LMT kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ir nodrošinājis visdažādāko palīdzību Ukrainas cilvēkiem, tostarp nodrošinot saziņas pakalpojumus un piešķirot nepieciešamās ierīces ukraiņu bēgļiem Latvijā, kā arī sniedzot citu atbalstu. Līdz ar to tikai likumsakarīgi, ka LMT, kā ilggadējs bērnu satura producenta "Ausma" partneris, piedalās ukraiņu "Tutas lietu" seriāla tapšanā kā līdzproducents," saka LMT prezidents Juris Binde.

Ukraiņu Tutas lomā iejutīsies 25 gadus vecā aktrise Lidija Baranova no Kijivas, kura jau kopš marta dzīvo Rīgā kopā ar savu meitu. Baranova Ukrainā ieguvusi augstāko izglītību aktiermeistarībā, mūzikas pedagoģijā un dziedāšanā. Spēlē klavieres un basģitāru. Pirms kara dziedājusi Kijivas retrodžeza grupā "Luna Luna".

"Sākoties Krievijas iebrukumam Ukrainā, man šķiet, katrs no mums sev uzdeva jautājumu – ko es varu darīt? Kā es varu palīdzēt? Mūsu "Ausmas" komandai ir milzīga pieredze bērnu satura veidošanā, tāpēc sapratām, ka tas, ko varam darīt, ir radīt tikpat mīļu un izglītojošu saturu arī ukraiņu bērniem. Viņiem šobrīd vēlamies sagādāt jaukus mirkļus, savukārt viņu mammām – piecas minūtes atelpas, kamēr mazais darbojas kopā ar varoņiem Tutu, Lapsu un Jaremu," saka raidījuma "Tutas lietas" režisore un "Ausma" vadītāja Marta Selecka.

Paredzēts, ka ukraiņu valodā tiks nofilmētas astoņas sērijas, kurās skanēs latviešu bērniem jau pazīstamās dziesmas, vien ukraiņu valodā. Raidījums "Tutas lietas" ir paredzēts bērniem vecumā no diviem līdz sešiem gadiem, tas izglītojošā un draudzīgā formātā stāsta un palīdz apgūt mazuļiem viņiem aktuālas lietas. Līdz šim seriāls "Tutas lietas" uzņemts latviešu, angļu, igauņu, zviedru un portugāļu valodās, kā arī dublēts turku valodā.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Bērni LMT Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form