Trīs ruksīši no kārtīgām, nodrošinātām ģimenēm. Skolēnu biznesa pasakas
Foto: Shutterstock

"Reiz dzīvoja trīs ruksīši no kārtīgām nodrošinātām ģimenēm. Dzīvoja viņi kā gribēja, katra diena bija svētki." "Zilonēns vārdā Tobijs, vienmēr vēlējies kļūt par lielu zvaigzni cirkā. Bet sakarā ar to, ka Tobijam bija milzīgas ausis, apaļīgs ķermenis un īss snuķītis, viņu cirkā nepieņēma." "Reiz dzīvoja Pēteris, kuram nebija ko darīt. Viņš gribēja zīmēt, bet nebija uz kā, tāpēc viņš izgāja ārā." Šie ir mazi citāti no skolēnu sacerētām biznesa pasakām.

"Junior Achievement Latvija" sadarbībā ar partneriem un atbalstītājiem visa mācību gada garumā organizēja finanšu pratības konkursus "Mana vārdnīciņa" 1.-4. klašu skolēniem un "Biznesa pasakas" 5.-9. klašu skolēniem.

Konkursā "Mana vārdnīciņa" Latvijas Bankas žūrijas komisija izvērtēja 188 iesniegtos darbus no 30 Latvijas skolām, noskaidrojot labākos sākumskolas skolēnus – konkursa finālistus. Savukārt konkursā "Biznesa pasakas" tika saņemtas 286 iesūtītas pasakas, kuras izvērtēja "JA Latvija" sadarbības partneri un atbalstītāji – Latvijas Ekonomikas attīstības forums, zvēru pazinējs un Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka, "Latvijas valsts meži" un citi.

Nu ir noskaidroti un apbalvoti konkursa laureāti un ar pasaku autoru un "JA Latvija" atbalstu, piedāvājam iepazīties ar dažām skolēnu sacerētajām biznesa pasakām. Biznesa pasaku konkursā 5.-9. klašu skolēni tika aicināti sacerēt pasaku par ekonomikas un uzņēmējdarbības tēmām, un pasakām bija jābeidzas laimīgi.

Tags

Pasakas Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form