Tu silti saģērbies? Ko darīt, ja mamma pārmēru aptekalē jau pieaugušu bērnu
Foto: Shutterstock

"Mamma mani ir nomocījusi. Pa 30 zvaniem un jautājumiem dienas laikā! Tu paēdi? Bet ko tu ēdi? Tev cepure ir? Ārā taču ir auksti! Neaizsēdies pārāk vēlu pie datora," satraukti žēlojas Natālija.

Neraugoties uz to, ka sievietei jau pie 30, viņa bieži nervozē, kad sarunājas ar māti, mēdz demonstratīvi pārtraukt sarunu pa tālruni. Mamma pēc tam pārzvana 10 reizes, un viss beidzas ar skandālu. Šāda situācija no pacietības izved abas puses.

"Par kādu cepuri var runāt, ja man frizūra izmaksājusi dārgu naudu!? Un ko vispār viņa var man diktēt, ja pat īsziņas neprot uzrakstīt? Viņai nav saprašanas par šo dzīvi, jo agrāk taču viss bija pavisam citādāk!," emocionāli turpina sieviete.

Varbūt tava mamma uzdod citus jautājumus? Bet tu vienalga satraucies, jo jūties kā pusaudzis? Dusmojies, mēģini paskaidrot, nolikt robežas. Bet uz taviem nožēlojamiem mēģinājumiem atkarot pieauguša cilvēka statusu un piespiest mammu ievērot tavu "personīgo telpu", viņa reaģē ar patiesu aizvainojumu un neizpratni.

Ko darīt, ja mamma pastāvīgi aptekalē jau pieaugušu bērnu? Par to portālam "Letidor" stāsta psiholoģe, vairāku grāmatu autore Olga Jurkovskaja.

Tātad, mums ir uzdevums, kurā:

  • Mamma ir aizvainota un jūtas nenovērtēta;
  • Pieaugušais bērns uzskata, ka viņu neciena un viņam neuzticas;
  • Abas puses tā visa rezultātā saskaras ar izskaidrošanos, kurš ko ir pelnījis.

Kurš patiesībā ir vainojams? Kur ir problēmas iemesls? Un kā pāriet citā līmenī attiecībās ar vecākiem?

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!