Vāc parakstus par matemātikas eksāmena nokārtošanas latiņas celšanu
Foto: Antoine Dautry / cc

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par matemātikas eksāmena nokārtošanas latiņas celšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Alīna Līna Greidāne. Viņa skaidroja, ka, līdz 2007. gadam, lai matemātikas eksāmens tiktu uzskatīts par nokārtotu, pareizi bija jāizpilda vismaz 27–36 procenti no visiem uzdevumiem. Savukārt patlaban eksāmens tiek uzskatīts par nokārtotu, ja tajā pareizi izpildīti tikai pieci procenti no apjoma.

"12. klases eksāmena pirmajā daļā ir 15 testa jautājumi ar četrām piedāvātām atbildēm. Pētījumi liecina, ka šajā kārtībā no četriem līdz pat deviņiem punktiem var iegūt arī 1. klases skolēns. Tāpēc minimālai matemātikas zinību nokārtošanas robeža ir jāceļ. Proti, eksāmena minimālās nokārtošanas robežai ir jābūt augstākai vismaz par 15 procentiem no jautājumu ar atbildēm skaita eksāmena testa daļā," paudusi Greidāne.

Viņa rosina, sākot ar 2021. gadu, paaugstināt matemātikas eksāmena 12. klasei minimālo prasību robežu līdz vismaz 15 procentiem.

Jau ziņots, ka diskusija par minimālās latiņas celšanu eksāmena nokārtošanai tiek aktualizēta teju katru gadu, kad tiek izziņoti eksāmenu rezultāti, kur skolēnu sniegums matemātikā tradicionāli ir viens no sliktākajiem. Līdz šim gan reālas izmaiņas kārtībā nav notikušas.

Tags

Centralizētie eksāmeni
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form