Ventspilī sagaidīts 100. mazulītis – piektais bērniņš ģimenē un otrie dvīnīši
Foto: Publicitātes attēli

Svētdien, 12. martā, Ventspils slimnīcā dubultsvētki – sagaidīts šī gada 100. mazulītis – meitenīte Melānija – un otrie dvīnīši – brālīši Adrians Tomass un Deniss Daniels.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Melānija piedzima 50 centimetrus gara un svēra 3256 gramus. Mazo māsiņu mājās Kandavā jau nepacietīgi gaida divi brālīši un divas māsiņas. Melānijai pasaulē palīdzēja nākt vecmāte Aija Ziemele.

Māmiņu un mazulīti sveica slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis (titulattēlā kopā ar jauno māmiņu). Māmiņa saņēma gan personalizēto mīļlietiņu kārbiņu ar pensionāru biedrības rokdarbnieču darinātajām zeķītēm, gan Latvijā ražotu mīļlupatiņu saldākiem sapnīšiem un pirmo lacīti jeb mazulīša priekšautiņu.

Savukārt dvīņu brālīši šogad ir otrais dvīņu pāris, kas piedzimuši šajā dzemdību iestādē. Jau ziņojām, ka 8. marta izskaņā Ventspils Dzemdību nodaļā sagaidīti pirmie šī gada dvīnīši – brālīši Rinalds un Niklāvs. Dvīnīšu vecākiem no Ventspils novada Ances šie ir pirmie bērniņi ģimenē.

Ventspils Dzemdību nodaļā iespējamas gan tradicionālās, gan ūdens dzemdības kvalificētu ārstu un pieredzējušu, gādīgu vecmāšu aprūpē, mājīgā vidē ar mūsdienīgu aprīkojumu. 2022. gada sākumā paplašinātas Dzemdību zāles, lai dzemdību laikā brīvi justos gan māmiņa, gan speciālisti, kuri visa procesa laikā aprūpē māmiņu un mazuli. Māmiņu atbalstīt tagad ir ērtāk arī partnerim, kurš piedalās ģimenes dzemdībās.

Jau vairāk nekā 10 gadus slimnīca īpaši sveic gada pirmo un katru simto mazulīti! Par iemīļotu tradīciju kļuvis arī salidojums "Esmu dzimis Ventspilī", kur atkalredzēšanās prieku piedzīvo vecāki, speciālisti un, protams, paši Ventspilī dzimušie mazulīši.

Šogad ieviesta jauna tradīcija - sveicot katru Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā dzimušo bērniņu, lai saglabātu patīkamās atmiņas par bērniņa nākšanu pasaulē, māmiņai tiek pasniegta mazulīša pirmo mīļlietiņu kārbiņa – Esi mīļi gaidīts Ventspilī! Kastītē ievietota kartīte ar mazulīša vārdu, dzimšanas datiem, svaru, garumu un vecmātes vārdu, kā arī īpaši sirsnīga dāvaniņa – pensionāru biedrības "Ventspils liedags" čaklo rokdarbnieču darināti zābaciņi, tā simboliski nododot sirssiltumu no paaudzes paaudzē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.