Veselības barometrs: arī nākamgad vismaz 350 bērniem būs nepieciešams ziedotāju atbalsts
Foto: LETA

Ceturtdien Bērnu slimnīcas fonds aizsāka jaunu tradīciju un prezentēja pirmā “Bērnu veselības barometra” rādītājus. Katru gadu vairākiem simtiem bērnu Latvijā ir nepieciešama ziedotāju palīdzība, lai saņemtu ārstu rekomendēto medicīnisko palīdzību, informē Bērnu slimnīcas fonda vadītā Liene Dambiņa .

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Bērnu slimnīcas fonda pieredze rāda, ka joprojām daudziem bērniem Latvijā ar dažādām veselības problēmām ir nepieciešams ziedotāju atbalsts, lai saņemtu ārstu rekomendētu medicīnisku palīdzību. Praktiski tas nozīmē, ka bez sabiedrības atbalsta vairāk nekā 350 bērniem ik gadu pasliktinātos veselība un dzīves kvalitāte. 45 procenti no visiem ziedojumiem, kas ir vairāk nekā 400 tūkstoši eiro gadā, novirzām tieši individuālu bērnu veselības aprūpei. Sniedzot palīdzību, redzam, ka ir jomas, kur ir nācis klāt valsts finansējums, kā piemēram, medicīniskā pārtika, tāpēc nepieciešamība pēc mūsu atbalsta samazinās, taču ir jomas, kur var redzēt, ka ir ļoti lielas problēmas ar pakalpojuma pieejamību un vecāki nespēj pašu spēkiem apmaksāt bērnam nepieciešamo terapiju. Šobrīd visakūtākā situācija ir bērnu psihiatrijā, kur jādomā par valsts atbalsta palielināšanu," situāciju komentēja Dambiņa.

Bērnu slimnīcas fonda atbalstu 2017. gadā saņēma 358 bērni 403781 eiro apmērā, savukārt 2018. gadā līdz 1. oktobrim atbalstu 403104 eiro apmērā ir saņēmuši jau 340 bērni. Svarīgi, ka fonds apmaksā tikai ārstu rekomendētu un pierādījumos balstītu terapiju.

Pieprasījums pēc palīdzības strauji ir audzis bērniem ar garīgās veselības traucējumiem, kā arī smagi slimiem bērniem, kuriem dzīvības un veselības nodrošināšanai nepieciešama aparatūra. Savukārt, pateicoties piešķirtajam valsts finansējumam, vajadzība pēc atbalsta ir strauji samazinājusies bērniem ar cukura diabētu, bērniem, kuriem nepieciešama medicīniskā pārtika, kā arī onkoloģijas pacientiem, kuriem nepieciešams PET izmeklējums.

"Šobrīd nav pamata uzskatīt, ka vecāku un speciālistu lūgumi pēc atbalsta bērnu veselībai samazināsies, tāpēc ļoti ceram, ka arī ziedojumi šim mērķim saglabāsies līdzšinējā apjomā," pastāstīja Liene Dambiņa.

"Bērnu veselības barometra" mērķis ir apkopot fonda un bērnu vecāku pieredzi, lai identificētu aktuālākos un primāri risināmos jautājumus bērnu veselības aprūpē. Tas ir iecerēts ir iecerēts kā ikgadējs informatīvs pasākums un platforma, kas veicinātu sadarbību starp valsts un nevalstiskā sektora pārstāvjiem un ļautu kopīgi meklēt risinājumus problēmām bērnu veselības aprūpē Latvijā. Vienlaikus, informējot sabiedrību par nepieciešamo atbalstu bērnu veselībai, ikviens tiek aicināts šim mērķim ziedot, lai arī turpmāk ikvienam bērnam būtu iespēja saņemt palīdzību.

Tags

Bērnu slimnīcas fonds Ziedojums Bērnu veselība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form