'Ziedoņa klase' piedāvā jaunu kultūrizglītības nodarbību – 'Mūzikas un dzejas ceļš'
Foto: Publicitātes foto

Pandēmijas dēļ novērojams vispārīgs kultūras patēriņa samazinājums, taču skolēniem aizvien ir iespēja "satikties" ar kultūru tiešsaistē. Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros bērni un jaunieši var piedalīties kultūras aktivitātēs attālinātā veidā, informē "Ziedoņa klases" komanda.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Prieks, ka skolēni ir tie, kuri kultūras norises turpina piedzīvot regulāri. Bērniem un jauniešiem šajā laikā ir svarīgi nepazaudēt iespēju piedzīvot radošas norises un iedvesmoties. Attālinātās kultūrizglītības nodarbības, koncerti, virtuālās stundas muzejos var notikt visu pandēmijas laiku. Šis laiks arī mūs iedvesmojis radīt vairākas attālinātās kultūras nodarbības skolēniem," pauž "Ziedoņa klases" vadītāja Elizabete Pavlovska.

"Ziedoņa klases" komanda 2022. gadu uzsāk ar jaunu kultūrizglītības nodarbību – "Mūzikas un dzejas ceļš". Interaktīvās nodarbības laikā jaunieši iepazīstas ar mūzikas un dzejas mijiedarbību – Imanta Ziedoņa dzeju un fonda "Viegli" mūziku, kas ierakstīta kopā ar Vidzemes kamerorķestri. Nodarbību caurvij Ziedoņa muzejā, Murjāņos, filmēti video stāsti, kuros fonda "Viegli" mūziķi Renārs Kaupers un Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora) iepazīstina jauniešus ar dažādiem faktiem par mūziku, dzeju un dziesmām kā vienota skaņdarba tapšanu. Savukārt attālinātās nodarbības vadītājs aicina jauniešus diskutēt un sarunāties, kā arī izpildīt dažādus uzdevumus. Diskusijas un uzdevumi nodarbībā dod iespēju skolēniem apgūt zināšanas par orķestri un mūzikas instrumentiem, dzejas un mūzikas tapšanas procesu, kā arī veicina jaunradi.

'Ziedoņa klase' piedāvā jaunu kultūrizglītības nodarbību – 'Mūzikas un dzejas ceļš'
Foto: Publicitātes foto

"Esmu droša, ka attālinātā kultūras pieredze spēj sniegt jauniešiem kvalitatīvu kultūras pieredzi. Mūsu komandas nodarbību vadītāji novērojuši, ka skolēni nodarbību laikā atveras un ļaujas piedzīvojumam. Par mūzikas un dzejas nodarbību bijām domājuši kādu laiku, tāpēc prieks, ka beidzot izdevies nodarbību izveidot," turpina Pavlovska. Attālinātā nodarbība paredzēta 7. līdz 12. klašu skolēniem un tā ilgst 90 minūtes. Nodarbība iekļauta programmā "Latvijas skolas soma", un tai iespējams skolotāja vadīts turpinājums tālākajā mācību procesā, izmantojot nodarbībā piedāvātos materiālus.

Plašāka informācija par visām "Ziedoņa klases" aktivitātēm sociālajos tīklos "Facebook", "Instagram" un mājaslapā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Imants Ziedonis Mūzika
43475719
Skolēna aktivitātes brīvajā laikā
43475719
Skolēna emocionālā attīstība un mācības
0
Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form