Postošas attiecības un pasaules slava: Eimijas Vainhausas dzīve apreibinošo vielu varā
Foto: Reuters/Scanpix

Ja Eimijas Vainhausas dzīve nebūtu aprāvusies pāragri, dziedātāja šonedēļ svinētu savu 34. dzimšanas dienu. Bet arī līdz 27 gadu vecumam Eimija paspēja izdzīvot pat ļoti daudz sāpju un pārdzīvojumu vienam cilvēkam - narkotikas, postošas attiecības un cikliska mēģināšana savu dzīvi sakārtot, kas diemžēl neizdevās. Par lielisko talantu tumšo spēku ēnā turpinājumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Eimija piedzima Londonā, Anglijā, taksometra šofera vadītāja un farmaceites ģimenē. Jau no bērna kājas Eimija bija audzināta līdz ar mūzikas skaņām, konkrētāk – džezu. Tomēr 10 gadu vecumā, iespaidojoties no r&b un hip-hop aktualitātēm, viņa dibināja savu repa grupu "Sweet 'n Sour", kam gan ilgs mūžs nebija. 16 gadu vecumā, iedodot savu dziesmu izlasi tuvajam draugam Tailoram Džeimsam, viņas dziesmas nonāca līdz ierakstu kompānijai, kas meklēja džeza vokālistus.

Postošas attiecības un pasaules slava: Eimijas Vainhausas dzīve apreibinošo vielu varā
Foto: Vida Press

Pirmo albumu ar nosaukumu "Frank" Eimija izdeva 2003. gadā, kas patiesībā guva salīdzinoši lielu atbalstu un popularitāti klausītāju vidū. Tomēr līdz ar slavas iemantošanu, Eimija aizguva arī ballīšu meitenes statusu. Jau no pašiem pirmsākumiem pasākumos un pat savos koncertos viņa ieradās manāmi iereibusi.

2006. gadā viņas menedžeri ieteica Eimijai beidzot doties uz rehabilitācijas centru, lai tiktu galā ar savu problēmu, tomēr tā vietā viņa atteicās no visiem palīgiem un notikušo aprakstīja otrā albuma "Back to Black" hītā "Rehab", kas izpelnījās slavu visā pasaulē.

Varētu teikt, ka 2008. gads bija Eimijas karjeras augstākais punkts, kad dziedātāja ieguva piecas "Grammy" balvas par savu hītu "Rehab".

Paņēmusi pauzīti no karjeras, 2010. gadā viņa mēģināja koncertēt un strādāt pie jauna albuma, kura ierakstu sesiju tomēr tā arī neuzsāka.

Tags

Eimija Vainhausa Lasāmgabali Sievietes vēsturē
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form