Rāvējslēdzēju ar sveci iesmērēt nevajag
Foto: Huy Pham / cc

Tautā iegājusies metode – rāvējslēdzēju "uzlabot", iesmērējot ar sveci. LTV raidījumā "Revidents" kurpnieks un apavu meistars Aldonis Timermanis atklāj, ka šo ieradumu neizprot, jo tas darbojas pilnīgi pretēji, nekā iecerēts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apavu meistars skaidro, ka tautas metode rāvējslēdzēja uzlabošanai, iesmērējot to ar sveci, ir pirmais, ko nedrīkst darīt.

"Nezinu, kas to ir izdomājis, es pat to esmu lasījis tautas padomos, ka rāvējslēdzēju jāsasmērē ar sveci," pauž apavu meistars Aldonis Timermanis.

Kursorā jeb tautā sauktajā "sunītī" ir smalks mehānisms un fiksators, kas rāvējslēdzēju palīdz aizvilkt ciet. Savukārt, rāvējslēdzēju apstrādājot ar sveci, svece šo smalko mehānismu "aizsit ciet".

"Ja tu gribi patīrīt rāvējslēdzēju, tu vari paņemt mitru lupatiņu, noiet ar birstīti pāri rāvējslēdzējam un tad kursorā iepilināt mašīneļļu – jā, parasto, kas ir sadzīvei! Tad tas mehānisms saeļļojās," pamāca apavu meistars.

Tags

Apavi Apavu glabāšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form