Sievišķības simbols — krūtis
Foto: Shutterstock

Viens no sievietes lepnumiem ir skaistas un veselas krūtis. Bet, ja daba nav devusi ideālu, uz to var tiekties… Sniedz krūtīm to labāko! Savā pieredzē dalās Wellslim centra ķermeņa estētikas speciāliste Ramona Bergfelde un 4. Dimensijas sejas un ķermeņa estētikas speciāliste Agnese Innusa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rūpējoties par seju vai ķermeni, nepelnīti aizmirsti ir dekoltē un krūšu zona. Optimālo lielumu krūtis sasniedz 16 - 18 - 20 gados, un tās noteiktu formu un lielumu iegūst atkarībā no ķermeņa svara un auguma. Tomēr par tām vajadzētu sākt rūpēties laikus, un, tā kā āda šajā apvidū ir plānāka un jutīgāka, krūšu kopšanai jāpievērš pastiprināta uzmanība.

Vismaz  reizi nedēļā vēlams veikt pīlingu, lai atbrīvotos no atmirušajām raga šūnām. Krūšu tonusa uzlabošanai noderēs kontrastdušas un aprīvēšanās ar frotē cimdiņu. Atkarībā no ādas stāvokļa tām var uzlikt barojošu vai tonizējošu masku. Vasarā noteikti jālieto mitrinošie krēmi ar ultravioleto staru aizsargfiltru.

Par ādas elastību mūsu organismā atbild NMF (naturālais mitrinošais faktors), kurā ietilpst kolagēna elastīna šķiedras, hialuronskābe, turklāt dažādu faktoru dēļ šīs vielas izmainās gan kvantitatīvi, gan kvalitatīvi. NMF noturēt augstā līmenī palīdzēs atbilstoša ādas kopšana ar piemērotiem kosmētiskajiem līdzekļiem. Tomēr sievietēm ar 3. izmēru (C) un lielākām krūtīm krūšu kopšanas līdzekļi nepalīdzēs saglabāt tvirtas krūtis, jo šādas krūtis ir pārāk lielas un smagas, lai to formu uzlabotu tikai ar ārējiem kopšanas līdzekļiem. Šādu krūšu īpašniecēm tomēr ieteicamas dažādas krūšu formu uzlabojošas procedūras.

Lai novērtētu krūšu stāvokli, vispirms jāapmeklē ķermeņa estētikas speciālists. Pirms krūšu korekcijas kursa uzsākšanas obligāti ir nepieciešams krūšu audus izmeklēt ultrasonogrāfiski (US) vai mamogrāfiski, kā arī ginekologa konsultācija. Krūšu procedūras (īpaši aparāttehnoloģiskās) lietojamas tikai veselām krūtīm.

Krūšu procedūras

Pēc vienas kompleksas krūšu kopšanas un korekcijas procedūras, kuras laikā izmanto gan ādu attīrošus, gan mitrinošus, barojošus un tonizējošus kosmētiskos līdzekļus, gan masāžu ar rokām, gan ādu nostiprinošas maskas, gan kādu no aparātprocedūrām, jau būs vērojams rezultāts. (Vienu krūšu kopšanas procedūru var veikt, neveicot krūšu audu US izmeklēšanu.) Tomēr, lai iegūtu vēlamo rezultātu, procedūras vēlamas kā vesels kurss (1 reizi nedēļā, kurss 8-10 reizes). Visbiežāk sastopams ir saistaudu vājums un strijas, kas rada krūšu noslīdējumu un krūšu tvirtuma zudumu. Atsevišķos gadījumos ar fizikālo metožu palīdzību arī neattīstītas mazas krūtis var vērst lielākas un novērst krūšu asimetriju.

Skaistumkopšanas iestādes piedāvā manuālās - kosmētiskās procedūras - un mehāniskās - kosmētiski ­ ārstnieciskās procedūras. Iknedēļas krūšu kopšanai lieto manuālās metodes, bet krūšu korekcijai būs nepieciešams aicināt talkā aparāttehnoloģijas.

Manuālās krūšu kopšanas procedūras laikā veic krūšu, kakla un dekoltē zonas pīlingu, klāj dažādus serumus un atbilstoši problēmai - pretstriju, briedinošos, liftinga vai formējošos krēmus, kā arī lieto maskas un procedūru noslēdz ar katram ādas tipam atbilstošu krūšu ādas mitrinošu vai barojošu krēmu. Procedūras laikā īpaša loma ir dažādām masāžas tehnikām. Piemēram, limfodrenāžas masāžas laikā kosmētiskos līdzekļus iemasē limfas atteces virzienā (no krūšu kaula uz padusi). Liftinga masāžai lieto "knaibļveida" tehnikas paņēmienus (ar abu roku īkšķiem un rādītājpirkstiem knaibot, masē pulksteņrādītāja virzienā ap krūti). Tonizējošo masāžu veic augšupejošā virzienā (no ribu loka beigām pāri krūtīm, dekoltē zonai, kaklam, līdz zoda apakšējai malai). Pneimatiskās masāžas laikā īpašus lipīgas konsistences kosmētiskos līdzekļus (cukura maskas utt.) "iecilā" krūtīs (ar ieliektām plaukstām un kopā saliktiem pirkstiem abas rokas liek uz krūtīm un ar mērenu uzspiedienu atceļ).

Mehāniskās krūšu kopšanas procedūras veic, lietojot kosmētiskos līdzekļus un dažādas aparāttehnoloģiskās metodes. Krūšu vakuummasāža balstās uz krūšu audu attīrīšanu, pēc principa "svaigais iekšā - vecais ārā", tādējādi nodrošinot aktīvu limfodrenāžas procesu, kas ir nepieciešams krūšu audu veselībai. Spiediena maiņas ietekmē uzlabojas krūšu ādas tonuss, samazinās redzamo striju reljefs, tiek veicināta saistaudu formēšanās - adekvāta krūšu pacelšana, palielināšana vai samazināšana. Ja sieviete nevingro, var lietot pasīvu miostimulāciju. Elektromiostimulāciju veic ar mikrostrāvu aparāttehnoloģijām, lietojot dažāda veida elektrodus, kurus novieto uz attiecīgiem muskuļaudiem (ne uz krūtīm), un tie izraisa pasīvu muskuļu saraušanos, kas savukārt trenē krūšu muskuļaudus. Tā tonizējas krūšu muskuļi, krūtis tiek paceltas, notiek adekvāta krūšu palielināšana, uzlabojas krūšu ādas tonuss.

Lai sasniegtu labāku rezultātu, pēc elektromiostimulācijas metodes [kam? ādai?] uzklāj dažādus kosmētiskos līdzekļus un tonizējošās maskas. Ultraskaņas terapiju (US) veic estētikas speciālists manuāli, lietojot ultraskaņas aparāttehnoloģiju un atbilstošu kosmētisko līdzekli. Tā kā ar šīs terapijas palīdzību preparātu ievada dziļāk zemādā, ultraskaņu visbiežāk lieto ādas mitrināšanai, barošanai, tonizēšanai, zemādas sablīvējumu retināšanai (pēc plastiskās ķirurģijas operācijām). US iedarbībā par 80 % uzlabojas šūnu vielmaiņa un mikrocirkulācija un tiek veikta šūnu mikromasāža, tādēļ āda kļūst tvirtāka, aktivizējas šūnu bioloģiskie procesi, pastiprināti izvadot vielmaiņas galaproduktus.US terapija kalpo par sava veida profilaksi pret strijām un esošo striju reljefa izlīdzināšanai.

Mazuļa barošanas laikā

Sievietes krūtis sāk kļūt lielākas jau grūtniecības pirmajā mēnesī un maksimālo lielumu sasniedz uzreiz pēc dzemdībām, kad tajās sāk veidoties piens. Gan krūšu palielinātais izmērs, gan svars zemes pievilkšanas spēka ietekmē var veicināt krūšu noslīdēšanu. Krūšu svara un lieluma pieauguma dēļ var veidoties arī neestētiskās strijas - zemādas saistaudu plīsumi bez brūcēm ādas virspusē. Bērna barošanas laikā strijas parasti nerodas, taču pēc zīdīšanas pārtraukšanas tās sāk kļūt labāk pamanāmas, tāpēc rodas iespaids, ka tās izveidojušās mazuļa zīdīšanas periodā.

Krūts barošanas laikā krietni palielinās arī sievietes krūšu gali un oreoli ap tiem, krūšu galu āda reizēm kļūst sausa, un no zīdīšanas procesa tajā var rasties sāpīgas plaisas un iekaisumi.

Pirmais priekšnoteikums, lai saglabātu skaistas un tvirtas krūtis, ir  valkāt piemērotus un ērtus krūšturus. Zīdīšanas laikā vēlams krūšturi nenovilkt arī naktīs. Krūšu kopšanas kosmētiskie līdzekļi negarantē, ka krūtis pēc bērna barošanas sievietei izskatīsies tieši tādas pašas kā pirms grūtniecības. Tomēr tie stāvokli ievērojami uzlabos - palīdzēs krūšu ādai saglabāt tonusu, tvirtumu un ādas elastību, ja krūšu kopšanas līdzekļus lietos jau grūtniecības laikā un turpinās visu bērna zīdīšanas periodu. Šajā laikā reizi nedēļā vajadzētu veikt krūšu ādas pīlingu, kas palīdz krūšu ādai atjaunoties un saglabāt svaigumu. Svarīgi izvēlēties atbilstošus krūšu kopšanas līdzekļus ar norādi - līdzeklis lietojams bērna zīdīšanas periodā, jo jebkurš pārāk aromātisks līdzeklis var izraisīt nepatiku zīdainim. Liela nozīme ir arī krūšu vingrojumiem! Ieteikumi, izvēloties krūšturi

  • Vertikālās rievas dekoltē zonā un starp krūtīm reizēm veidojas ne tikai no gulēšanas uz sāniem, bet arī no neatbilstoša krūštura valkāšanas. Visbiežākā kļūda ir tā, ka sieviete izvēlas mazāku krūšturi, nekā viņai nepieciešams. Krūtis tiek saspiestas, it kā satuvinātas un paceltas uz augšu, taču tādējādi krūtis deformējas un pēc tam arī veidojas neestētiskas krūšu formas. Krūtij brīvi jāiegulst krūštura bļodiņā, un tai jāatbilst krūšu formai.
  • Ja ir vismaz 2. lieluma krūtis, krūšturim jābūt ar stīpām un atbilstoši platai krūtis apņemošai daļai. Ja stīpiņu daļa pārāk izvirzās starp krūtīm, krūštura bļodiņa izvēlēta pārāk maza.
  • Krūšturis jāsāk nēsāt meitenēm no pubertātes vecuma, tiklīdz krūtis sāk augt un veidoties. Tas sekmēs skaistu, veselu un tvirtu krūšu attīstību.
  • Krūšturu lielumi dažādiem ražotājiem un dažādās valstīs mēdz atšķirties. Turklāt, ja mainās ķermeņa formas un svars, arī krūtis var mainīties.
  • Krūštura lencītēm nav jāiegriežas plecā, zem tām jāspēj pabāzt pirkstu. Jo lielākas krūtis, jo platākas lencītes nepieciešamas.
  • Plecu lencītēm jāstāv vertikāli gan priekšā, gan aizmugurē.
  • Novelkot piemērota izmēra krūšturi, uz auguma nav jāpaliek rievām.

Ko ar krūtīm var veikt krūšturis?

Formētās bļodiņas - plāni, bet stingri polsterētas bļodiņas nemaina formu, pieguļ krūtīm, veido plūstošu, vienmērīgu, noapaļotu formu. Tās vairāk domātas lielo krūšu īpašniecēm.

Polsterētās bļodiņas - līdzīgas formētajām, tikai tām ir papildu polsteris, lai palielinātu krūtis vai piešķirtu formu. Šie krūšturi vairāk noderēs sievietēm ar mazām krūtīm. Līdzīgu funkciju pilda krūšturi ar silikona ieliktņiem.

Bezvīļu veļa un sporta krūšturi - veidoti no maiga, gluda, plāna un elastīga auduma. Pētījumi liecina, ka sporta laikā krūtis kustas trīsdimensionālā astotniekā. Tā ir liela slodze krūtīm, tādēļ vajadzētu valkāt šos ērtos krūšturus, kas sportojot noturēs krūtis un netraucēs nodarbībām. Tie noderēs arī ikdienas valkāšanai skaistu un tvirtu krūšu īpašniecēm. Jārēķinās, ka no šiem krūšturiem izspiežas krūšu galiņi.

Krūšu uzlīmes - jaunās paaudzes  krūšturis. Uzlīmēm nav ne lencīšu, ne kādu citu detaļu, tādēļ tās ir piemērotas, velkot vakarkleitu bez lencēm vai ar atkailinātu muguru. Taču tās neiesaka nēsāt vairāk par 3-4 stundām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form