HIV pacienti maina Māra Verpakovska priekšstatus par slimību – tā nenozīmē lēnu un mokošu nāvi
Foto: DELFI

Tuvojoties Pasaules AIDS dienai, ko atzīmē 1. decembrī, piedāvājam iepazīties ar nelielu ieskatu tajā, kas tad īsti ir HIV un ko mūsdienu Latvijā nozīmē būt HIV pozitīvam. Vairāku sarunu ciklā sabiedrībā pazīstami cilvēki tikās ar HIV pacientiem un uzdeva viņiem sev interesējošus jautājumus. Šoreiz sarunā piedalījās futbolists Māris Verpakovskis, kas iztaujāja Sandi un Kristapu (vārdi mainīti).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sandis un Kristaps ir dzīvesdraugi. Abi inficējās seksuālu kontaktu ceļā – Kristaps savu statusu uzzināja 2010. gadā, bet Sandis 2015. gadā. Par spīti tam, ka Kristaps pēc diagnozes uzzināšanas jau bija paspējis izplānot savas bēres, abi kungi dzīvo pilnvērtīgu dzīvi, un ārsti viņus ir iedrošinājuši nesatraukties par savu nākotni, veidot karjeru un attiecības. HIV nav nāves spriedums.

Saruna ar Māri izvēršas ļoti atklāta un informatīva. Iedrošināts uzdot jautājumus par visu, kas interesē, viņš to arī dara. Sandim un Kristapam pēc atbildes nav ilgi jāmeklē – viņi var pastāstīt ne tikai par savu dzīvi, bet arī par situāciju valstī un pasaulē. Sarunas noslēgumā Māris atklāj, ka uzzinājis daudz jauna un tā ir ievērojami mainījusi viņa priekšstatus par šo slimību – tā var skart ikvienu, bet vairs nenozīmē lēnu un mokošu nāvi.

Tags

Lasāmgabali Māris Verpakovskis AIDS HIV Infekciju slimības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form