Marija Naumova intervē HIV pacienti. Partneris noliedza šīs slimības pastāvēšanu
Foto: DELFI

Tuvojoties Pasaules AIDS dienai, ko tradicionāli atzīmē 1. decembrī, vēlamies iepazīstināt ar vairāku HIV pozitīvu cilvēku stāstiem. Ar šo slimību saistītie uzskati un stereotipi ir novecojuši, un ļoti daudzas lietas, piemēram, diagnoze – HIV pozitīvs – nozīmē lēnu un mokošu nāvi, nebūt neatbilst patiesībai. Uz sarunu aicinājām ne tikai cilvēkus, kurus skārusi šī slimība, bet arī sabiedrībā zināmus cilvēkus, kam tā bija iespēja uzdot visus sev interesējošos jautājumus un saņemt godīgas atbildes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmajā sarunā piedalījās dziedātāja Marija Naumova un 28 gadus vecā Ginta (vārds mainīts), kas par savu diagnozi uzzināja pirms septiņiem gadiem. Viņu inficēja partneris, ar kuru sieviete bija kopā vairākus gadus. Par spīti slimībai, Gintai ir izdevies atrast mīlestību, apprecēties.

Satiekoties ar Gintu, Marija atzīst, ka ir nedaudz uztraukusies un pārsteigta par to, kā izskatās Ginta. "Es teikšu godīgi, šodien esmu uztraukusies, jo es pirmo reizi intervēšu kādu cilvēku. Nācu uz šejieni un domāju, kāds cilvēks man varētu sēdēt pretī," stāsta Marija, paskaidrojot, ka gaidīja gados vecāku sievieti, kas baidīsies runāt. "Es redzu skaistu, jaunu sievieti."

Saruna starp Gintu un Mariju izvērtās ļoti sirsnīga un dziļa. To īpašo strāvojumu, kas valdīja sarunas laikā un, sievietēm atvadoties, nav iespējams aprakstīt. Sarunas noslēgumā man radās iespaids, ka par dzīvi un laimi sarunājas divas draudzenes, nevis cilvēki, kas satikušies pirmo reizi.

Atvadoties sievietes apskāvās, un Marija izteica vēlēšanos apmeklēt HIV un AIDS slimniekiem veltītu koncertu, kas notiks 1. decembrī. Marija neslēpa prieku par iespēju satikt sievieti, kas ir tik aktīva un velta laiku, lai mazinātu stereotipus un palīdzētu citiem HIV pozitīviem cilvēkiem. Uz Marijas jautājumu par savu lielāko sapni, Ginta atteic, ka viņa vēlas atvērt savu atbalsta centru HIV slimniekiem, un pēc 10 gadiem viņai tas arī būs.

Tags

AIDS HIV Lasāmgabali Marija Naumova
0
AIDS
0
HIV
0
Infekciju slimības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form