Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ierindota starp 100 zaļākajām pasaules augstskolām, zaļās politikas un ilgtspējas reitingā "GreenMetric" ieņemot 93.-95. vietu, kopvērtējumā iegūts vienādu punktu skaitu ar divām Spānijas augstskolām. Vēl pērn RTU šajā topā bija 128. vietā.

Augstskolu atbilstība zaļās domāšanas principiem izvērtēta sešos kritērijos – kopējā infrastruktūra, energoefektivitātes un klimata pārmaiņu mazinošas aktivitātes, atkritumu apsaimniekošana, ūdens resursu efektīva izmantošana, transporta infrastruktūra un vides izglītība.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, RTU uzlabojusi sniegumu četros indikatoros – atkritumu apsaimniekošanā, ūdens resursu efektīvā izmantošanā, vides izglītībā un transporta infrastruktūrā. Nemainīgi augstu novērtēta RTU rīcība energoefektivitātes un klimata pārmaiņu mazinošu aktivitāšu jomā.

RTU apņēmusies līdz 2023. gadam studentu pilsētiņā ieviest konceptu "Zaļā Ķīpsala". Lai to izdarītu, RTU mērķtiecīgi strādā, uzlabojot infrastruktūru atbilstoši ilgtspējas principiem, mainot studentu un darbinieku paradumus, kā arī RTU zinātnieku radītos inovatīvos zaļos produktus un tehnoloģijas izmantojot Ķīpsalas studentu pilsētiņas infrastruktūrā.

Sešu kritēriju kopvērtējumā RTU sniegums ir vienāds ar divu Spānijas augstskolu – Žironas Universitātes un Navarras Universitātes rezultātiem, un visas trīs augstskolas ierindojas 93.-95. vietā.

Reitinga pirmajā vietā ierindojas Vāgeningenas Universitāte un pētniecības centrs Nīderlandē, otrajā – Oksfordas Universitāte Apvienotajā Karalistē, bet trešajā – ASV Kalifornijas Deivisa Universitāte.

No Latvijas reitingā iekļautas arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un Daugavpils Universitāte, ierindojoties 619. un 640. vietā.

Pavisam šogad reitingā iekļautas 780 augstskolas no 85 valstīm. "GreenMetric" reitings izveidots 2010. gadā, un tajā iekļauto augstskolu skaits katru gadu aug.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!