Foto: undefined
Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības aprūpes zināšanu un inovāciju kopienas ("EIT Health") centrs Latvijā aicina studentus, pētniekus, jaunuzņēmējus un citus interesentus pieteikties "EIT Health" rīkotajām bezmaksas tiešsaistes apmācībām "EIT Health RIS Academy" programmā.

"Basics of Digital Health" sniedz visaptverošu priekšstatu par digitālo veselību un aptver dažādus tematus, piemēram, organizāciju digitālo transformāciju, digitālās veselības projektu vadību, tehnoloģiju ieviešanu, kā arī ētiskos un juridiskos aspektus. Pieteikšanās atvērta, līdz tiks aizņemtas visas 100 dalībnieku vietas. Kursa sākums paredzēts 2022. gada novembrī.

"Women Entrepreneurship Health RIS" ("WE Health RIS") programma paredzēta sievietēm pētniecēm, lai veicinātu viņu līdzdalību veselības aprūpes nozares inovāciju un uzņēmējdarbības norisēs. Šī bezmaksas programma piedāvā kapacitātes celšanas aktivitātes, sniedz atbalstu, kā arī iedvesmo karjeras izaugsmei. Pieteikšanās termiņš: 2022. gada 28. augusts.

"Dalība "EIT Health RIS Academy" sniedza unikālu iespēju apgūt ne tikai teorētiskas, bet arī praktiskas zināšanas par mākslīgā intelekta ietekmi uz veselības aprūpi, iepazīties ar mašīnmācīšanās algoritmu izstrādes principiem, "Python" programmēšanas valodu, kas tiek izmantota jaunās ārstniecībā izmantojamās medicīniskās tehnoloģijās," norāda Karina Palkova, "EIT Health RIS Academy" absolvente un RSU Juridiskās fakultātes docente.

"Apmācības procesā gūta ekskluzīva iespēja pasaulē vadošo medicīnas tehnoloģiju un tehnoloģiju tiesību ekspertu, radiologu vadībā izprast mākslīgā intelekta praktisko izmantošanu veselības aprūpē, ikdienā strādājot ar reālo gadījumu analīzi no tehnoloģiju, tiesību un ētisko aspektu perspektīvas. Noteikti iesaku apmeklēt "EIT Health RIS Academy" gan juristiem, gan ārstiem, datu speciālistiem un citu profesiju pārstāvjiem, kas ikdienā savā profesionālajā darbībā saskaras ar modernajām medicīnas tehnoloģijām," tā Palkova.

Šo programmu apmācībās var piedalīties RIS valstu, tostarp Latvijas pilsoņi. "EIT Health" pieejamas arī citas apmācības un uzņēmēju atbalsta programmas. Par tām varat uzzināt "EIT Health" centra mājaslapā, kā arī "EIT Health" mājaslapā .

"EIT Health" centra mērķis ir sekmēt inovāciju kapacitāti veselības aprūpes jomā Latvijā. Galvenās centra aktivitātes ietver dažādu veselības aprūpes jomas dalībnieku iesaistīšanu "EIT Health" programmās un reģionālo inovāciju ekosistēmu attīstīšanu, integrējot zināšanu trijstūra (knowledge triangle) elementus. "EIT Health" centra darbību Latvijā kopš 2018. gada koordinē Rīgas Stradiņa universitātes Starptautisko sakaru departaments.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!