Foto: Rīgas Motormuzeja arhīvs

Pirms 120 gadiem 14. aprīlī tika oficiāli reģistrēts pirmais automobilis Rīgā, izsniedzot numura zīmi ar lepno vieninieku. Tā rotāja inženiera Teodora Valgera automobili "De Dion-Bouton" (attēlā).

Rīga vienmēr ir bijusi eiropeiska pilsēta, un viss, kas moderns un jauns Eiropā, ar pavisam nelielu nokavēšanos parasti nonācis arī Rīgā. Tas attiecas arī uz automašīnām. 1896. gadā "Dienas Lapa" rakstīja, ka "šinīs dienās parādījies uz Parīzes bulvāriem savāds fūrmanis, kura ratiem starp abiem pakaļējiem riteņiem ierīkots četru zirga spēku petrolejas motors. Automātiskā braucamā rīka "kučieris" ir pats īpašnieks".

Taču jau tajā pašā gadā, kad Parīzes bulvāros parādījās "savādie fūrmaņi", jelgavniekiem bija iespēja "uz savām pilsētas ielām šo jauno bezzirgu braucamo rīku redzēt un apbrīnot". Tas esot bijis Rīgas–Tauraģes ceļu distances priekšnieka inženiera Maževska "Panhard-Levassor" markas automobilis, 1896. gadā rakstīja "Latviešu Avīzes". Iespējams, šis pats kungs 1899. gadā pie Kalvenes sagaidīja divus "motora ratus", kas bija atbraukuši "taisni iz Parīzes".

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!