Фото: Publicitātes foto

Janvāra nogalē Rīgas Zooloģiskā dārza speciālisti Baltijas jūrā netālu no Jūrkalnes izlaida pelēko roņu mātīti, kura kā novārdzis mazulis pērnā gada 26. martā tika atrasta Jaundubultu pludmalē un kuru zoodārza darbinieki iesauca par Pūciņu.

Pēc iznākšanas no ceļojuma kastes Pūciņa, kādu brīdi pavēroja apkārtni, novērtējot situāciju, tad droši devās ūdens viļņos un pamazām attālinājās no krasta.

Pūciņa kā novārdzis mazulis pērnā gada 26. martā tika atrasta Jaundubultu pludmalē. Tobrīd ronēna svars bija 14 kilogrami – tikai nedaudz vairāk nekā piedzimstot. Novārgušo dzīvnieku ar acs traumu Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) inspektori nogādāja Rīga ZOO veterinārārstu aprūpē. Pēc ilgstošas ārstēšanās slimību izdevās uzveikt un dzīvnieks, pateicoties zoodārza speciālistu rūpēm, saglabāja pilnvērtīgu redzi, taču diemžēl tādēļ palēninājās tā augšanas temps un ronene nepieņēmās svarā tik strauji kā plānots.

Nu tā ir sasniegusi nepieciešamo kondīciju un, balstoties uz Lietuvas Jūras muzeja speciālistu pozitīvu pieredzi un konsultācijām par roņu laišanu jūrā ziemas periodā, tika pieņemts lēmums dot tai iespēju turpmāko dzīvi pavadīt Baltijas jūras klajumos.

Ik katru gadu martā un aprīlī Latvijas piekrastē parādās balti roņu mazuļi. Savainotus un novārgušus ronēnus Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori nogādā Rīgas Zooloģiskajā dārzā rehabilitācijai. Daļa no tiem guvuši ievainojumus, kam nereti par iemeslu mēdz būt liedagā nepieskatīti suņi. Pamanot pludmalē roņu mazuļus, tiem nevajag tuvoties, lai netraucētu. Ja rodas bažas par roņa veselības stāvokli, nepieciešams informēt DAP.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !